سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 23
کد خبر: ۱۳۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۸
یکی از کارشناسان داوری با تحلیل دو دیدار راه‌آهن - استقلال و پرسپولیس - نفت عملکرد علیرضا فغانی و مهدی سیدعلی را قابل‌قبول دانست.
تدبیر24: محمد ریاحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دیدارهای راه‌آهن - استقلال و پرسپولیس - نفت گفت: فغانی جزو بهترین داوران ایران است که اگر به جام جهانی برود، چهارمین کسی خواهد بود که در جام جهانی (در رده‌های مختلف سنی) سوت می‌زند. به همین دلیل او باید از ناظران داوری نمره‌های خوب بگیرد چون کاملا زیر نظر فیفاست. سیدعلی هم با وجود جوانی داور بسیار خوبی است و می‌تواند جای خالی امثال قهرمانی و ترکی را پر کند.

در ادامه تحلیل‌های محمد ریاحی را از داوری دو دیدار لیگ برتر می خوانید.

* راه‌آهن - استقلال

دقیقه‌ شش بازیکن راه‌آهن مرتکب خطا شد اما داور با این که از صحنه دور بود، خطا را تشخیص داد و اعلام کرد.

گل استقلال در موقعیت سالم به ثمر رسید. حیدری خودش توپ را جلو برد و نظری هم از پشت مدافعان مدافعان اضافه شد و گل زد.

در چند صحنه بازیکنان به داور اعتراض کردند. یکی از این صحنه‌ها در دقیقه‌ 77 رخ داد که داور به اشتباه خطای بازیکن استقلال را اعلام کرد.

صحنه‌ای که راه‌آهنی‌ها معتقد بودند ساموئل در داخل محوطه جریمه استقلال توپ را با دست لمس کرده، خطایی نبود چون شوت بازیکن راه‌آهن محکم بود و توپ به دست ساموئل خورد.

در مجموع عملکرد سیدعلی خوب بود ولی در چند صحنه در تشخیص خطاها دچار مشکل شد.

* پرسپولیس - نفت

در دقیقه‌ یازده بازیکن نفت مرتکب خطا شد. در این صحنه ضربه به سر و گردن بازیکن پرسپولیس برخورد کرد که فغانی به خوبی بازی را قطع کرد چون مهم‌ترین وظیفه داور حفظ سلامت بازیکنان است.

دقیقه‌ 24 برخورد کوچک بین خلعتبری و بازیکن نفت روی داد که داور به درستی رای به ادامه بازی داد اما خلعتبری به او اعتراض کرد. فغانی باز هم به درستی بازی را قطع کرد و به خلعتبری اخطار داد.

دقیقه‌ 39 اولین اخطار به بازیکنان نفت داده شد که صحیح بود.

در دقیقه‌ 42 اتفاقی افتاد که اگر این بازی بین‌المللی بود برای فغانی امتیاز منفی در پی داشت. در این دقیقه‌ توپ به پای فغانی برخورد کرد و همان توپ نزدیک بود به گل تبدیل شود اما علی‌عسگر در ادامه حرکت توپ را با دست لمس کرد. داور هم خیلی خوب این اخطار را دید و اعلام کرد.

گل نفت در موقعیت آفساید به ثمر رسید و داور به درستی آن را مردود کرد. در این صحنه شاهد شاهکار کمک داور دوم بازی بودیم، چون اگر بازیکنی که پاس آخر را داد، خودش توپ را گل می‌کرد. گل درست بود اما پاس او در موقعیت آفساید به هم‌تیمی‌اش رسید.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها