ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 04
کد خبر: ۱۴۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۰
حسین قدیانی در روزنامه وطن امروز نوشت :
از نظر سریع‌القلم کردن ممنوع‌القلم‌ها، دولت آقای روحانی به دولت آقای هاشمی و شخص ایشان به شخص اوشان سور زده هست. از کربلای 5 بگیر تا کرسنت، این دولت، فاقد خط قرمز هست. . .

تدبیر24 - منتقدین : آقای روحانی خیلی خوب هست. اصلا همه چیز خوب هست و دیگر از این بهتر، محال است! هیچ نقدی هم به ایشان، دولت اعتدال و قرارداد کرسنت وارد نبوده، نیست و نخواهد بود هست! آقای روحانی کاملا فرهنگی هست. فرهنگی‌ترین رئیس ‌جمهوري اسلامی، همین آقای روحانی بوده هست. سوابق جنگی- امنیتی‌شان هم، سرهنگی نیست و با نیات فرهنگی صورت گرفته هست. آقای روحانی، بهترین رئیس‌جمهور ایران، بلکه هم بهترین رئیس‌جمهور دنيا هست. صرف‌نظر از آقای اوباما، آقای روحانی در «هوش و ادب» سرآمد همه رؤسای جمهور هست. بعد از تلفن این به آن- یا هم اینکه آن به این!- دیگر گزینه نظامی از روی میز اوباما محو شده هست! و آمریکا با ما خیلی خوب شده هست! و به جای تهدید ملت ایران، همه‌اش اسرائیل را دعوا می‌کند که چرا با 2500 کلاهک هسته‌ای، آتش‌بیار هر جنگ و نزاعی شده هست! فی‌الحال بعید نیست که اوباما و جان کری، اسرائیل را از صحنه جهان محو کنند! احتمالش هست!

در داخل هم آقای روحانی، رئیس‌جمهور بسیار پرکاری هست. آقای روحانی با ممنوع‌القلم کردن نویسنده‌ها بسیار مخالف هست و در این زمینه و کلا همه زمینه‌ها خیلی صادق هست. آقای روحانی وقتی با دشمنان اصل‌کاری ملت ایران، قائل به مذاکره هست، ببین با رسانه‌های داخلی، دیگر چی هست؟! این دولت که حتی با «مکنونات دشمن» هم قائل به نگاه فرهنگی است، قطعا با نگاه سرهنگی به «مطبوعات دوست» مخالف هست و الان هم دقیقا همین‌گونه هست. ما هم خیلی خوشحال هست! و هوا هم اصلا آلوده نیست! این شهردار تهران هم یک چیزی دارد برای خودش می‌گوید! آقای روحانی «براساس آنچه مرقوم می‌دارند» یک جور فرهنگی هست و براساس آنچه مرقوم نمی‌دارند، یک جور دیگر فرهنگی هست که آن را ان‌شاءالله بعدا مرقوم می‌دارند! آقای روحانی، آنقدر طرفدار آزادی بیان بویژه آزادی بعد از بیان هست که مخالف توقیف هفته‌نامه‌ها و تذکر به روزنامه‌های منتقد هست. این دولت، تنها دولتی بوده هست که در 150 روز اولش به هیچ‌کدام از مطبوعات، کارت زرد نداده هست بلکه یه باركی از کارت قرمز استفاده کرده هست!

از نظر سریع‌القلم کردن ممنوع‌القلم‌ها، دولت آقای روحانی به دولت آقای هاشمی و شخص ایشان به شخص اوشان سور زده هست. از کربلای 5 بگیر تا کرسنت، این دولت، فاقد خط قرمز هست. آقای روحانی معتقد هست؛ «ما هنرمند ارزشی و غیرارزشی نداریم و کلا همه هنرمند هست». دولت آقای روحانی با تذکر دادن به روزنامه‌ها که چی را بنویسید، چی را ننویسید، کاملا مخالف هست. این دولت، با بستن جراید مخالف هست. آقای روحانی اعلام کرده هست که روزنامه‌نگار نباید هنگام نقد مثلا یک قرارداد نفتی پر از مفسده، دچار لکنت شود و همین‌گونه هم هست. و قلم‌ها هرگز در نقد آقای زنگنه، در منگنه نبوده هست! آقای روحانی گفته هست که با نقد دولت موافق هست اما این وسط مساله‌ای هست و آن اینکه آیا اصولا نقدی به این دولت وارد هست؟ جواب «خیر» کاملا معلوم هست! مشاوران آقای روحانی به همه اقشار جامعه احترام می‌گذارند هست و خودشان حقوقدان هست. آقای روحانی با اینکه خودشان سوابق امنیتی دارند اما سرهنگ نبوده هست و منکر نگاه امنیتی به روزنامه‌ها هست. در دولت آقای روحانی، رانندگان تاکسی، به «مرز جاودانگی» رسیده هست.

الان برخلاف همه دولت‌های قبل، از ادبیات گرفته تا لبنیات، همه چیز خوب هست و شیر، پنیر، کره و ماست، اصلا گران نشده هست و اگر هم شده هست، به خاطر «ظروف بسته‌بندی» بوده هست. این جمله مال یکی از بزرگان اقتصادی دولت اعتدال هست. او معتقد هست؛ «تخم‌مرغ هم اگر گران شده، برای این بوده که هوا خیلی سرد هست و ملت بیشتر خواهان تخم‌مرغ هست». آقای ظریف هم خیلی خوب هست و مذاکره با آمریکا، همه چیز را عالی کرده هست. اون تحریم‌های هوشمند بودش علیه ملت ایران؟ الان دور جدیدش، ادامه همان ادوار قبلی هست! یا هم اینکه مربوط به بحث حقوق بشر هست! آقای ظریف، علاوه بر آنکه دیپلمات خیلی خوبی هست، در فیس‌بوک هم فعال هست. و فقط اگر بعد از مذاکره با آمریکایی‌ها، انگشتان دستشان را هم بشمرد، از این هم بهتر هست! وزیر امور خارجه، سال نوی ببرهای تامیل را به گرگ‌های تبت، تبریک عارض هست، اما چون فیس‌بوک فیلتر هست چشم بر فتوحات بین‌المللی والفجر 8 و کربلای 5 خودمان بسته هست که آنهم تقصیر فیلترینگ هست! «اوباما و جان کری را باید درک کرد، آنها در فشار هست».

 این را وزیر امور خارجه از همه ملت خواهان هست. مذاکرات هم خیلی خوب هست. این، روح مذاکرات هست که مجروح شده هست. دولت اعتدال، از رانندگان تاکسی تا علما و مراجع، همه را داخل آدم حساب می‌کند هست. جواب قالیباف را هم داده هست! ممنون می‌شویم فقط بگویند قیمت گوجه‌فرنگی، سر کوچه این یکی رئیس‌جمهور چند تومان هست؟!

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها