مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 27
کد خبر: ۱۴۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۸
نمایندگان بخش خصوصی کشاورزی ایران در یک کنفرانس بین المللی که با حضور کارشناسان کشاورزی 15 کشور جهان در کوالالامپور در حال برگزاری است، خواستار استفاده از فرصت های موجود سرمایه گذاری بخش کشاورزی در مالزی شدند.
تدبیر24: در این کنفرانس که توسط شرکتی از بخش خصوصی ایران برگزار شد، کارشناسان کشاورزی کشورهایی از جمله آمریکا، اسپانیا، کره جنوبی، هند و کانادا آخرین دستاورهای علمی و تجربی خود را به شرکت کنندگان این کنفرانس بین المللی ارائه کردند.

گسترش کشاورزی، بین المللی کردن این صنعت، ترویج و توسعه صنعت کشاورزی با تبادل آخرین دستاورهای علمی و تجربی این صنعت از جمله اهداف این کنفرانس است.

در این کنفرانس، کشاورزان پیشرو بخش خصوصی ایران همچنین دوره هایی جهت تقویت بنیه علمی و عملی خود می گذرانند.

دیدار از مزارع کشاورزی و صنایع وابسته و رایزنی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مالزی با هدف استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه از جمله برنامه های شرکت کنندگان در این کنفرانس است.

صنعت کشاورزی مالزی که بیشتر بر تولید کائوچو، کاکائو و روغن پالم متمرکز است در تولید ناخالص داخلی این کشور 12 درصد سهم دارد و 16 درصد از جمعمیت 29 میلیونی این کشور را در این صنعت مشغول کرده است.

موز، نارگیل، برنج، آناناس و برخی میوه های محلی از جمله تولیدات کشاورزی مالزی است.

تقریبا یک سوم زمین های ایران قابلیت کشاورزی دارند، اما به دلیل خاک نامرغوب و نامناسب بودن سیستم توزیع آب در بیشتر نواحی، در اکثریت زمین های قابل کشت در ایران کشت و زرعی انجام نمی شود. فقط 12 درصد از وسعت ایران تحت پوشش فعالیت کشاورزی است.

ایران در زمینه کشاورزی و باغداری، در خصوص برخی تولیدات دارای رتبه های بالایی است. بنا بر آمار سال 2007میلادی، ایران از نظر جهانی در تولید پسته مقام نخست، در تولید خیار، خرما و زردآلو جایگاه دوم، در تولید گیلاس و انجیر مقام سوم، در تولید بادام، طالبی، گردو و نخود رده چهارم و در تولید سیب و هنداونه نیز رتبه پنجم جهان را در اختیار دارد. 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها