ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 05
کد خبر: ۱۴۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۵
رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی از دو عملیات گسترده پلیس فتا برای دستگیری دو مجرم اینترنتی خبر داد.
تدبیر24: سرهنگ عرفانی در تشریح این خبر گفت: فردی با مراجعه به پلیس فتا بیان داشت که چندی قبل یک دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند را از طریق اینترنت خریداری و مبلغ دو میلیون و یکصد هزار ریال به روش پرداخت اینترنتی به حساب فروشگاه مورد نظر واریز کردم، اما زمان دریافت گوشی متوجه شدم فاکتور ندارد و کارآیی آن با تبلیغات صورت گرفته هماهنگ نیست و ضمانت هم ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه این گونه سایت‌ها کالایی را با نصف یا یک چهارم قیمت اصلی در بازار تبلیغ کرده و با ایجاد حس ولع در کاربران و بدون هیچ ضمانتی در مورد مشکلات بعدی، اعم از پشتیبانی و غیره را به عهده ندارند و به محض دریافت پول پاسخ درستی به مشتری نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا عامل این اقدام کلاهبردارانه که جوانی 25 ساله و اهل یکی از استان‌های غربی کشور بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.

عرفانی به شهروندان در مورد خرید اینترنتی توصیه کرد: شهروندان در خریدهای اینترنتی فریب تبلیغات کاذب را نخورند و در صورت خرید اینترنتی و بهره‌مندی از مزایای آن، از شرکت‌هایی با نماد الکترونیک معتبر و گرفتن مشخصات آن (گرفتن who is از سایت) اقدام به خرید کنند.

اغفال اینترنتی مردان هوس باز
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در بخش دیگر اظهارت خود به شناسایی و دستگیری فردی که با جعل هویت زنانه در فضای مجازی از مردان کلاهبرداری می‌کرد، اشاره کرد و گفت: این فرد در یکی از شبکه‌های اجتماعی، خود را خانم معرفی کرده و با قرار دادن عکس خانمی در پروفایل شخصی خود، با قصد ایجاد آشنایی با افراد مختلف، پس از جلب اعتماد آقایان، با عناوین فریبکارانه‌ای کلاهبرداری می‌کرد.

وی افزود: یکی از شاکیان این پرونده جوانی 22 ساله بود که از متهم شکایت کرد و کارشناسان پلیس فتا با انجام گشت زنی‌های اینترنتی و اقدامات اطلاعاتی، مرد زن‌نما را شناسایی و دستگیر کردند.

عرفانی افزود: این فرد پس از جلب اعتماد طعمه‌های خود عنوان می‌کرد که مبلغی قرض می‌خواهد و از شاکی پرونده مبلغ 6 میلیون ریال به صورت اینترنتی دریافت و از آن به بعد با او قطع ارتباط کرده است. تحقیقات از متهم ادامه دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها