ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 11
کد خبر: ۱۶۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و 915 قطعه شیء باستانی در استان کشف و ضبط شده که در این رابطه نیز 26 حفار غیرمجاز نیز دستگیر شده است.
تدبیر24:  "محسن موحدی" در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: علاوه بر این اشیاء، یک دستگاه فلزیاب نیز با همکاری نیروی انتظامی کشف و ضبط شد.

وی همچنین از دستگیری 26 حفار غیر‌مجاز در نزدیکی محوطه‌های باستانی استان در مدت یاد شده خبر داد و افزود: با توجه به اینکه بیشترین اشیاء کشف شده در مناطق جنوبی و همچنین شهرستان‌های بافت و ارزوئیه بدست می‌آیند، بنابراین بیشترین نیروهای یگان حفاظت در این مناطق مستقر هستند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به وجود اشیاء سفالی، مفرغی، سنگی، شیشه‌ای، همچنین سکه های متنوع در بین اشیاء کشف شده اشاره و تصریح کرد: اشیاء کشف شده بعد از شناسایی در محل امینه اموال این اداره کل محافظت می‌شود.

وی با اشاره به سرکشی‌های شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی استان از محوطه‌های باستانی و مناطق گردشگری، اظهار کرد: نیروهای یگان در صورت مشاهده هرگونه رفتار مشکوک در اطراف این مناطق متخلفان و متجاوزان را شناسایی کرده و به مقامات قضایی تحویل می‌دهند.

موحدی خاطرنشان کرد: در بین اشیاء کشف شده اشیایی به چشم می‌خورد که توسط مردم و از طریق فرهنگ سازی به اداره میراث برگردانده شده است و امیدواریم این فرهنگ هرچه بیشتر در بین مردم ترویج یابد و شاهد کاهش جرایم در حوزه میراث فرهنگی باشیم. 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها