ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۱۷۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۳
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس نسبت به بحث زمین‌خواری در این منطقه هشدار داد.
تدبیر24: محمد حسن‌نژاد در تبریز با اشاره به واگذاری‌های صورت گرفته در منطقه آزاد ارس و حوزه انتخابیه‌اش اظهار کرد: این واگذاری‌ها بی‌برنامه و بدون توجه در سنوات و مدیریت‌های قبلی صورت گرفته و یکی از داشته‌های منطقه آزاد که همان زمین است یک شبه به تاراج رفته و اکنون در این منطقه وجبی خاک برای واگذاری به متقاضیان سرمایه‌گذاری در ارس نداریم.

حسن‌نژاد از منطقه آزاد کیش به عنوان نمونه یاد کرد و گفت: این منطقه با وسعت بسیار کمتر از ارس هنوز هم زمین آماده برای واگذاری به متقاضیان سرمایه‌گذاران است چرا که واگذاری زمین در این منطقه با برنامه و توجیه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: ارس با وسعت ۵۲ هزار هکتاری اکنون یک وجب خاک برای ارائه به متقاضیان سرمایه‌گذاری در این منطقه ندارد.

این نماینده مجلس نهم نسبت به بحث زمین‌خواری در این منطقه هشدار داد و گفت: با توجه به واگذاری‌های بی‌ضابطه در ارس به زودی شاهد افزایش قیمت در این منطقه و در نتیجه اقدام دارندگان زمین به فروش مستقلات خود که به هر عنوان صاحب آن شده‌اند به قیمت‌های نجومی خواهیم بود.

وی از صدرو مجوز ۶۰ هزار واحد تجاری در این منطقه را تناقضی دیگر از اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد ارس عنوان کرد و گفت: مجوز این تعداد واحد صنعتی در حالی در این منطقه صادر شده که کل جمعیت جلفا ۵ هزار و ۶۰۰ نفر است.

براساس این گزارش، قبلا نیز زمزمه‌هایی تحت عنوان حیات خلوت شدن مناطق آزاد ارس مطرح شده بود. 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها