مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 27
کد خبر: ۲۴۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۰
وزیر حمل‌ونقل کشور آفریقایی ساحل‌عاج گفت: مایلیم طی طرحی ۵ ساله برای تعویض ۵۰ هزار دستگاه خودرو به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار در کشورمان از خودروهای ایرانی استفاده کنیم.
تدبیر24:  گائوسو توره وزیر حمل‌ونقل ساحل‌عاج در دیدار با رئس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران، طرح تعویض ۵۰ هزار خودرو از ناوگان حمل‌ونقل کشور متبوعش طی ۵ سال را مطرح کرد و گفت: کشور ساحل‌عاج مایل است که این طرح به ارزش یک و نیم میلیارد دلار به وسیله خودروهای ایرانی انجام شود.
 
وی بازدید از صنایع خوردروسازی ایران را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: ایران در زمینه خودروسازی توانمندی‌ بالایی دارد و با توجه به نیاز مبرم کشورمان به خودرو بسیار مایلیم که کارخانه‌های خودروسازی ایرانی در ساحل عاج تاسیس و مستقر شوند.
 
وی افزود: اگر کارخانه‌های خودروسازی ایرانی در ساحل‌عاج تاسیس شوند به بازار غرب آفریقا دسترسی خواهند داشت زیرا این کشور دروازه ورود به منطقه غرب آفریقاست.
 
وزیر حمل‌ونقل ساحل‌عاج بر توانمندی کشورش در تولید کاکائو، بادام هندی، قهوه، روغن نخل و... تاکید کرد و این سفر را مقدمه‌ای برای افزایش همکاری و مبادلات تجاری بین دو کشور خواند.
 
ولی الله افخمی راد نیز در این دیدار، ضمن خوشامدگویی به گائوسو توره و هیات همراه، از آمادگی ایران برای ارتقای و تعمیق مناسبات سیاسی و اقتصادی با کشور ساحل‌عاج در راستای منافع دو ملت خبر داد.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه کشورهای آفریقایی در سیاست‌های اقتصادی و تجاری کشورمان افزود: در زمینه ماشین‌آلات کشاورزی و تراکتور، خودروهای سبک و سنگین، دارو و تجهیزات پزشکی و خدمات فنی و مهندسی ظرفیت‌های زیادی برای بسط مناسبات وجود دارد.
 
وی بر پیشرفت ایران در عرصه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: هدف ما از گسترش روابط با کشور ساحل‌عاج تنها امضا قرارداد و موافقتنامه نیست بلکه از انجام فعالیت در این کشور استقبال می‌کنیم.
 
انجام پیگیری‌های لازم برای ایجاد خط اعتباری بین دو کشور، تسریع در برگزاری دومین کمیسیون مشترک، ایجاد خط مستقیم هوایی و دریایی بین دو کشور، تاسیس بانک ایرانی در ساحل‌عاج از جمله نکات مورد تاکید در این جلسه بود.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها