عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - 2021 June 19
کد خبر: ۲۸۶۶۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۷
فاسدترین و ناسالم‌ترین دولت بعد از انقلاب،دولت احمدی نژاد بود/
همه این مسائل را می‌توان مستند و مستدل به اثبات رساند، بطوری که آثار مخرب این عملکرد نه تنها در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاست داخلی و خارجی بصورت کامل مشهود است، بلکه مسائل دینی و اعتقادی ملت را هم زیر سوال برده است. دولت گذشته هچ بخشی را سالم نگذاشته و مسلماعملکرد دولت آقای احمدی‌نژاد و کارنامه‌سیاه ایشان توسط آیندگان و تاریخ مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.
تدبیر24: قائم مقام حرب اعتمادملی گفت: با اطلاعی که از عملکرد دولت‌های بعد از انقلاب دارم و به نحوی با آنها در ارتباط بودم و همچنین به نقاط ضعف و قوت آنها آشنا هستم، باید بگویم که فاسدترین، ناکارآمدترین و ناسالم‌ترین دولت بعد از انقلاب، دولت آقای احمدی نژاد بود.

حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا در گفت‌وگو با "سایت روز نو" درباره بازگشت  احمدی‌نژاد به عرصه سیاسی با توجه به عملکرد ایشان در 8 سال گذشته گفت: قیاس دولت آقای احمدی‌نژاد با سایر دولت‌های پیشین به آمار جالبی به دست می‌دهد؛ من قصد ندارم در مقام مقایسه با دوران قبل از انقلاب بر‌آیم که بسیاری قاطعانه مدعی هستند که فساد دوره آقای احمدی‌نژاد به مراتب از فساد دوران قبل از انقلاب بیشتر بود که البته من به آن ورود پیدا نمی‌کنم؛ اما در مقایسه این دولت با دولت‌های بعد از انقلاب، می‌توان این موضوع را اثبات کرد.

وی افزود: اگر قرار بود و بنا بر این بود که همه دست به دست هم دهند و دولتی برپا کنند که بخواهد اساس و بنیان انقلاب و پایه‌های نظام را سست کند، به ملت ضربه بزند، خیانت کند و منافع ملت را مورد هجوم قرار دهد، هرگز نمی‌توانست به این شکل موفق شود؛ اگر چنین بنایی بود که البته می‌دانیم نبوده، از این بدتر نمی‌تواست منافع و امنیت ملی را به خطر بیندازد.

منتجب‌نیا کارنامه احمدی‌نژاد را کارنامه‌ای سیاه و تاریک خواند و گفت: بلاها و مصائبی که دولت آقای احمدی‌نژاد بر سر این ملت آورد، در تاریخ ایران کم‌نظیر است و مطمئنا د‌ه‌ها سال ملت و دولت‌های آینده باید تاوان عملکرد ایشان را بپردازند.

وی ادامه داد: همه این مسائل را می‌توان مستند و مستدل به اثبات رساند، بطوری که آثار مخرب این عملکرد نه تنها در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاست داخلی و خارجی بصورت کامل مشهود است، بلکه مسائل دینی و اعتقادی ملت را هم زیر سوال برده است. دولت گذشته هچ بخشی را سالم نگذاشته و مسلماعملکرد دولت آقای احمدی‌نژاد و کارنامه‌سیاه ایشان توسط آیندگان و تاریخ مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با طرح سوالاتی در این باره گفت: در مورد این عملکرد کم‌نظیر دولت گدشته چه کسانی مقصرند؟ مسلما رئیس جمهور و مسئولان دولت مقصر اصلی و مسبب تمام فسادها و ناکارآمدی‌ها هستند؛ اما آیا کسان دیگری هم در این موضوع دخیل هستند؟ من معقدم که نزدیکان احمدی‌نژاد باید پاسخگوی همه خیانت‌ها و اختلاس‌ها باشند، چراکه ظلم بزرگی به ملت تحمیل شده که ملت آنها را نخواهند بخشید.

وی در لزوم برخورد قاطع دستگاه‌های نظارتی و قضایی در این پرونده‌ها ادامه داد: این افراد در 8 سال گذشته چوب حراج به همه منافع ملی زدند و میراث گرانسنگ انقلاب را بر باد فنا دادند. آیا ما باید از آن به سادگی عبور کنیم؟ آیا نباید از ترس اینکه افرادی خاص که در روی کار آمدن احمدی‌نژاد دخیل بوده‌اند گرفتار شوند، با آنها هیچ برخوردی کرد؟ البته که این کار خیانتی اضافه بر سایر خیانت‌های صورت گرفته است.

این فعال سیاسی با انتقاد از عدم پیگیری چنین پرونده‌هایی افزود: اینکه دستگاهی که وظیفه پیگیری موضوعی را داشته باشد و آن موضوع را مورد بررسی قرار ندهد، هم در پیشگاه مردم و هم در پیشگاه خدا مقصر است. چرا پرونده‌های ایشان نباید مطرح شود؟ چرا به دادگاه فراخوانده نمی‌شوند و دادگاه برای آنها حکمی نمی‌دهد؟ چرا برخی مسئولین سکوت می‌کنند و نمی‌گویند که در این 8 سال چه مصیبت‌هایی بزرگی بر سر مردم آمده است؟

رسول منتجب نیا با ابراز نگرانی از روند پیگیری تخلفات دولت گذشته، تصریح کرد: من مستقیما از برخی مقامات قضایی در دولت قبل شنیدم که پرونده فساد یکی از نزدیک‌ترین افراد به رئیس جمهور گذشته ثابت شده اما رسیدگی به آن انجام نشده و به تعویق افتاده است. من نگرانم که این خیانت‎‌ها و پرونده‌ها مشمول مرور زمان شود و مدام به تعویق بیفتد و در نهایت بخاطر منافع ملی و مصلحت نظام دیگر سراغ آنها نروند. تعجب از این است که این افراد نه تنها محاکمه نمی‌شوند، بلکه به طور آزادانه در جامعه رفت و آمد می‌کنند و با کمال جرأت و جسارت در جلسات و همایش‌ها شرکت می‌کنند.

وی در پایان گفتگو با روزنو با انتقاد شدید از مطرح شدن صحبت‌هایی مبنی بر بازگشت این افراد به عرصه سیاسی گفت: اما اوج گستاخی آنجا شکل می‌گیرد که این افراد می‌خواهند دوباره وارد عرصه سیاسی کشور شوند؛ چگونه است که این شخص با این کارنامه سیاه و تیره می‌خواهد خودش را برای ورود دوباره به عرصه سیاسی آماده کند و بیاید و بخواهد با مردم صحبت کند؟! واقعا با چه رویی می‌خواهند با مردم روبرو شوند و با آنها صحبت کنند؟ من فکر می‌کنم که اگر هم قوه قضائیه نخواهد با آنها برخورد کند، آنها باید تا ابد سرشان را در پیشگاه ملت و مردم پایین نگه دارند.
منبع: روزنو
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
1
1
اگر احمدی نژاد را به دادگاه ببرند تو را به کجا ببرند به خودت نگاهی کردی چفدر.....؟؟؟؟
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها