ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 15
کد خبر: ۳۳۱۲۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۹
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار ممنوعیت چاپ و تبلیغ آگهی و پوستر فروش، دستگاه فلزیاب، تطبیق عملکرد فعالین این حوزه با قوانین و پیگیری جرایم این افراد در محاکم قضایی شد.
تدبیر24: مسعود سلطانی فر در نامه های جداگانه به آیت الله لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، با یادآوری و تاکید بر قانون مصوب 15 اسفند سال 1379 مبنی بر ضرورت دریافت مجوز خرید و فروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از دستگاه فلزیاب از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، زمینه های همکاری سازمان با قوه قضائیه و این دو وزارتخانه در ارتباط با پیگیری جرایم مرتبط با فروش و استفاده، جلوگیری از تبلیغ و استفاده غیرمجاز از دستگاه فلزیاب را تبیین کرد.

وی در راستای جلوگیری از فروش، استفاده و تبلیغ دستگاه فلزیاب در مکاتبه با آیت الله لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، خواستار برخورد با جرایم مرتبط با فروش و استفاده غیرمجاز از دستگاه فلزیاب شد.

سلطانی فر همچنین با ارسال نامه ای به محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برخی اشخاص که قبل از وضع این قانون موفق به اخذ مجوز فعالیت از وزارت صنایع و معادن سابق شده اند، خود را موظف به دریافت مجوز از سازمان میراث فرهنگی نمی دانند و برخی محاکم در پاسخ به طرح شکایت سازمان با این استدلال که قانون عطف به ماسبق نمی شود، علیه سازمان و به نفع افراد موردنظر رای صادر کرده اند.

وی این امر را موجب عدم اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و افزایش آمار جرایم حفاری غیرمجاز به قصد کشف اشیای عتیقه دانسته است.

معاون رئیس جمهوری در این نامه تاکید کرده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به تطبیق وضعیت فعالین این بخش با قانون و آئین نامه مصوب، قید زمینه فعالیت در مجوز افراد(بهره برداری، ساخت، فروش و تبلیغ دستگاه فلزیاب با هماهنگی و نظارت مستقیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) و لغو مجوزهای صادره در صورت عدم رعایت موارد مذکور را در دستور کار قرار دهد.

وی در مکاتبه با علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سوء استفاده برخی افراد فاقد مجوز نسبت به چاپ اقلام تبلیغاتی شامل پوستر، دفترچه های تلفن و یادداشت، کتاب، بروشور و توزیع گسترده آنها در استانها، شهرها و روستاهای کشور و تحریک افراد به خرید دستگاه فلزیاب، وقوع این جریان تبلیغاتی گسترده در رسانه ها و سایت های اینترنتی را موجب نگرانی شدید باستان شناسان و اهالی فرهنگ دانسته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با استناد به مصوبه مجلس شورای اسلامی و قابل تعقیب بودن جرایم مربوط به تبلیغ فروش دستگاه فلزیاب، همکاری و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای هماهنگی با اتحادیه های صنوف مربوط به این موضوع و به ویژه صنف چاپ را مورد تاکید قرار داده است.

سلطانی فر در بخشنامه ای خطاب به مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به نگرانی و آزردگی خاطر باستان شناسان و اهالی فرهنگ و هنر نسبت به افزایش آمار جرم حفاری غیرمجاز به قصد کشف اشیای عتیقه، ضرورت پیگیری و مبارزه جدی با حفاری های غیرمجاز، اجرای موثر، صحیح و دقیق ضوابط مقرر در قانون و آئین نامه اجرایی آن در سطح استان را مورد تاکید قرار داده است.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رئیس سازمان میراث فرهنگی همچنین مدیران کل استانها را موظف به جدیت بدون اغماض در پیگیری موارد تخلف و حصول نتیجه کرده است.

براساس ماده واحده قانون، اخذ مجوز برای ساخت، خرید و فروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از دستگاه فلزیاب مصوب 15/12/1379 مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی آن مصوب 16/2/1382 هیات وزیران هرگونه فعالیت در مورد دستگاه های فلزیاب و معدن یاب لزوما می بایست با مجوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام پذیرد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها