سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
کد خبر: ۳۳۳۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۰
وزارت امور خارجه روسیه از تمام کشورهای درگیر در مذاکرات هسته‌ای خواست تا اراده سیاسی‌شان را برای دستیابی به توافق نهایی نشان دهند.
تدبیر24: وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: با توجه به گفت‌و‌گوهای بین‌المللی در مورد برنامه هسته‌ای ایران امکان لغو تحریم‌ها علیه این کشور افزایش یافته است.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: به دلیل مذاکرات بین‌المللی در خصوص برنامه‌ هسته‌ای ایران شانس‌ برای لغو تحریم‌های بین‌المللی ضد ایران افزایش یافته است.

وزارت امور خارجه روسیه از تمام کشورهای درگیر در مذاکرات هسته‌ای خواست تا اراده سیاسی‌شان را برای دستیابی به توافق نهایی نشان دهند.

مذاکرات نهایی ایران و گروه 1+5 شامل آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان پس از آنکه این کشورها نتوانستند در 20 ژوئیه به توافق نهایی دست پیدا کنند تا چهار ماه دیگر یعنی 24 نوامبر سال جاری تمدید شد. انتظار می‌رود دور بعدی این مذاکرات در ماه سپتامبر در حاشیه‌ نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شود.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین اعلام کرد: هنوز امیدوار است که توافق جامع نهایی تا ضرب‌الاجل 24 نوامبر حاصل شود.

این وزارت‌خانه روس علاوه بر این یادآور شد علی‌رغم روند بسیار سخت مذاکرات هسته‌ای امکانی به‌وجود آمده که بر اساس آن می‌توان تمام حقوق هسته‌ای ایران را به عنوان یک عضو معاهده‌ی ان.پی.تی به شکل رضایتبخشی تحقق بخشید، از جمله حق غنی‌سازی اورانیوم و لغو کامل تحریم‌های بین‌المللی.

وزارت امور خارجه روسیه از تمام طرف‌های مذاکره‌کننده خواست تا اراده سیاسی‌شان برای دستیابی به توافق نهایی که اعتماد جامعه بین‌الملل را در خصوص ماهیت کاملاً صلح‌آمیز برنامه‌ هسته‌ای ایران جلب می‌کند را نشان دهند.

آمریکا و غرب ایران را به تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کنند. این در حالی است که ایران همواره این ادعاها را رد و تاکید می‌کند فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را برای اهداف صلح‌آمیز دنبال می‌کند.

در ادامه گزارش رویترز آمده است: حق غنی‌سازی اورانیوم اصلی‌ترین مسئله مورد اختلاف میان ایران و دیگر طرف مذاکره‌کننده است. یک دیپلمات ارشد غربی هفته گذشته گفت که اختلافات بر سر ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم در ایران کم نشده است و مشکل اصلی هنوز تعداد سانتریفیوژهای این کشور است.

این دیپلمات غربی افزود: قدرت‌های جهانی آماده بودند تا با سه تا پنج هزار سانتریفیوژ موافقت کنند، تعدادی که به ایران اجازه می‌دهد از ظرفیت صنعتی برخوردار باشد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها