سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 31
کد خبر: ۳۵۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۰
امام جمعه مشهد گفت: وهابیت با اسرائیل و صهیونیست یکی است و القاعده و داعش مولود و دست‌پرورده آمریکاست.
تدبیر24: آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه مشهد که در جمع زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: وهابیت مولود یک جاسوس انگلیسی است و دست‌پرورده آمریکاست. هم‌چنین القاعده، طالبان و داعش مولود و دست‌پرورده این کشور جهان‌خوار است که به بهانه مبارزه با تروریسم چنین گروهک‌هایی را در کشورهایی همچون عراق و سوریه نفوذ داده است.

امام جمعه مشهد ضمن تقدیر و تشکر از وزیر امور خارجه ایران و ولایی خواندن ایشان درخصوص برخورد با کشورها و گروهک‌های تکفیری تصریح کرد: با بصیرت از مقام معظم رهبری می‌توان همیشه آگاهانه قدم به میدان گذاشت.

عضو مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: برخی از جریان‌های سیاسی به خاطر پیروزی در انتخابات به دنبال ایجاد شکاف اجتماعی هستند تا بدین طریق جریان‌های لاییک را در کشور به وجود آورند.

وی با تاکید بر این‌که ایجاد جریان‌های لاییک در کشور نشأت گرفته از خیانت و توطئه دشمنان است، خاطرنشان کرد: نباید هر چیزی را که دشمن با پسوند اسلام، دین و نام‌های شرعی بر ما قالب کرد، به عنوان اسلام بپذیریم.

علم‌الهدی در بخشی از سخنان خود امروز 23 ذیقعده و 25 ذیقعده را روز زیارت امام رضا(ع) دانست و افزود: شرایط سیاسی امروز ما قابل انطباق با شرایط سیاسی و فضای زندگانی امام رضا(ع) است، چراکه شرایط و دوران زندگی این بزرگوار با فتنه‌های بسیاری همراه بوده است.

امام جمعه مشهد یادآور شد: حضرت رضا (ع) دوران زجرشان که به شهادت‌ انجامید مدت سه سال طول کشید، اما در این شرایط سخت با بصیرت و صبر توانست توطئه و فتنه دشمنان را خنثی کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در شرایط فعلی ما نیز باید با صبر و اقتدا به بصیرت مقام معظم رهبری بتوانیم گروهک‌های تکفیری و سلفی را براندازیم.

وی با تاکید بر این‌که مقام معظم رهبری همچون امام رضا(ع) دارای بصیرت و صبر و مقاومت در برابر توطئه دشمنان است، افزود: خواهران و برادران نمازگزار باید در بصیرت و صبر دنباله‌روی مقام معظم رهبری باشند تا توطئه دشمنان با شکست مواجه شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها