کد خبر: ۳۶۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۳
فرمانده انتظامی بم استان کرمان از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز 50 میلیون ریال از حساب بانکی یک شهروند به صورت تهیه شارژ و خرید اینترنتی خبر داد.
تدبیر24: سرهنگ'محمدرضا فدا' گفت: در پی مراجعه یک شهروند به پلیس فتای بم و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت بیش از 50 میلیون ریال از حساب بانکی وی، موضوع توسط کارشناسان این پلیس مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و اخذ استعلام از این حساب، به دست داشتن برادر شاکی در برداشت این وجوهات پی بردند که این فرد پس از هماهنگی های لازم قضایی دستگیر و در اتاق بازجوئی با شاکی روبرو شد.

فرمانده انتظامی بم تصریح کرد:متهم دستگیر شده پس از مواجه با مدارک و مستندات گردآوری شده توسط پلیس به عمل مجرمانه خود از طریق یادداشت شماره و رمز کارت خواهرش اقرار و دو نفر دیگر که در خرید اینترنتی و خرید شارژ با وی همکاری کرده بودند را نیز معرفی کرد.

فداء با اشاره به دستگیری دو متهم دیگر این پرونده، گفت: برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده از کارت های بانکی بهتر است از افشاء رمز و اطلاعات آنها حتی به نزدیکان و آشنایان خودداری شود.

این مسئول انتظامی همچنین به منظور پیشگیری از چنین جرائمی خاطرنشان کرد:فعال سازی سیستم پیامکی کارت های بانکی نیز یک راهکار خوب در جهت اطلاع از گردش های مالی حساب است تا به محض وقوع هرگونه برداشت غیرمجاز و نامتعارف به عابر بانک مراجعه و رمزهای اول و دوم کارت تغییر داده شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها