کد خبر: ۳۶۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۲
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فرد شیادی که با اغفال و فریب دختران در فضای مجازی عکس ها و فیلم های خصوصی آنها را دریافت و از آنها 500 میلیون ریال اخاذی کرده بود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.
تدبیر24: سرهنگ 'سید مصطفی مرتضوی' افزود: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه فردی با بدست آوردن فیلم ها و تصاویر خصوصی وی قصد اخاذی 500 میلیون ریالی را دارد ،موضوع بصورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: شاکی با حضور در پلیس فتا در اظهارات خود عنوان کرد، مدتی پیش در اینترنت با پسری که خود را با عنوان دروغین پزشک و جراح عمومی معرفی کرده آشنا شده و این رابطه به قصد ازدواج چندین ماه به طول انجامید و در طول این مدت تمامی اطلاعات زندگی خانوادگی خود اعم از مشخصات افراد خانواده و آدرس محل سکونت و کار خود را به وی گفته است.

مرتضوی اضافه کرد: خانم جوان در ادامه اظهارات خود گفت، بنا به دلایلی همچون غفلت و نادانی و فریب عاطفی ، تعدادی عکس و فیلم شخصی و خصوصی خود را برای وی ارسال کرده ، سپس پسر جوان تغییر رفتار داده و وی را تهدید به انتشار تمامی تصاویر در محل زندگی و کار نموده و در قبال عدم انتشار آن اعلام کرده باید مبلغ 500 میلیون ریال پرداخت کند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در مورد پیگیری موضوع توسط کارشناسان پلیس فتا اصفهان افزود: در ادامه برای کشف جرم و شناسایی مجرم تحقیقات تخصصی آغاز با جمع آوری مستندات و بررسی های تخصصی در فضای سایبر متهم شناسایی و در مخفیگاه خود دستگیر شد.

مرتضوی گفت: متهم در ابتدا منکر هرگونه بزهی شد ولی در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس چاره جز بیان حقیقت نداشته و به بزه انتسابی اقرار کرد.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان اظهار داشت: در بررسی هارد کامپیوتر متهم علاوه بر یافت شدن فیلم و عکس مربوط به شاکیه ، حجم قابل توجهی فیلم و عکس مربوط به تصاویر خصوصی دیگر افراد که دقیقا با شیوه و شگرد مشابه قربانی مقاصد شوم متهم شده بودند نیز یافت شد.

مرتضوی با بیان اینکه متهم به اتهام سوء استفاده از تصاویر شخصی و غیراخلاقی و اخاذی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد به هموطنان توصیه کرد: از عضویت در سایت های دوست یابی پرهیز کنند و همچنین به افراد غریبه در گفتگوهای آنلاین به هیچ عنوان اعتماد نکنید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها