ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۳۸۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸
دانشجوی 20 ساله‌ای که با تقلید صدا و معرفی خود به عنوان یک زن در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه از مردان جوان کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.
تدبیر24: «سعید» دانشجوی رشته آی.تی بود و از کودکی تقلید صدای او مورد توجه اطرافیانش قرار داشت.  او چندی قبل با برداشتن سیم‌کارت تلفن همراه مادرش نقشه‌ای کشید و از طریق شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه به مردی جوان پیشنهاد دوستی داد و از این طریق مبلغ 4 میلیون ریال از او کلاهبرداری کرد.

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی گفت: درپی شکایت مرد جوان، تحقیقات کارشناسان پلیس فتا آغاز شد و سیم‌کارت که متعلق به یک خانم بود مورد شناسایی و تحقیق قرار گرفت.  سرهنگ « سید محسن عرفانی» افزود: این زن در بازجویی‌های پلیسی گفت سیم‌کارت در اختیار پسرش بوده است لذا در ادامه تحقیقات پرونده، جوان 20 ساله تحت بازجویی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: متهم پرونده که در برابر شواهد و ادله موجود راهی جز بیان حقیقت پیش رو نمی‌دید، اعتراف کرد: اصلاً فکر نمی‌کردم دستگیر شوم. من با طرح این نقشه و تقلید صدا خودم را به نام‌های مختلف زنانه معرفی و از سادگی مردان جوان سوء‌استفاده می‌کردم سپس طعمه‌های خود را با ترفند ایجاد رابطه فریب داده و از آنان به بهانه‌های مختلف اخاذی می‌کردم.

من این کار را در کافی‌نت دانشگاه انجام می‌دادم و سعی می‌کردم هیچ ردپایی از خود برجای نگذارم. متهم پرونده در ادامه افزود: همواره در خیالات واهی و کسب پول هنگفت بودم و همیشه برنامه‌های مختلفی برای استقلال خود می‌کشیدم تا اینکه با نرم افزارهای گوشی‌های هوشمند آشنا شدم.

حدود چهار ماه پیش در یکی از همین نرم افزارهای شبکه اجتماعی با نام کاربری زنانه وارد شدم و با مردانی که متقاضی دوستی بودند ارتباط برقرار کردم و در تماس‌های تلفنی بعدی با هنر تقلید صدایی که داشتم صدای خود را تغییرداده و با صدای خانم حرف می‌زدم و آنها نیز باور می‌کردند.  رئیس پلیس فتای خراسان رضوی با بیان اینکه تحقیقات پلیس در خصوص میزان دقیق کلاهبرداری ادامه دارد، افزود: متهم با تشکیل پرونده برای تعیین تکلیف نهایی به مراجع قضایی معرفی شد.

منبع: ایران
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها