ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 30
کد خبر: ۳۹۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۳
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: بزرگترین باند کلاهبرداری فضای مجازی کشور توسط پلیس فتای (فضای تولید و تبادل اطلاعات) این استان ردیابی و کشف شده است.
تدبیر24: سردار سرتیپ دوم «احمدعلی گودرزی »یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این باند متخلف طی دو سال گذشته در قالب یک شبکه اصلی کلاهبرداری پیامکی و کارت به کارت در سطح کشور اقدام به کلاهبرداری از افراد می کردند.

وی با اشاره به اینکه تلاش ها در جهت دستگیری این افراد به نتیجه نرسیده بود تا اینکه از چهار ماه پیش پرونده این باند در دستور کار پلیس فتا فارس قرار گرفت و کارشناسان خبره در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی اقدامات فنی این موضوع را آغاز کردند.

این مقام مسوول ادامه داد: پلیس فارس پس از چند ماه تلاش متوجه شدند اعضای اصلی این باند در یکی از زندانی های استان های کشور این باند را هدایت کرده اند و افرادی هم با راهنمایی این افراد متخلف در خارج زندان کار پولشویی را انجام می دادند.

سردار گودرزی خاطرنشان کرد: اعضای این باند سه هزار قطعه سیم کارت تلفن همراه با 230 دستگاه تلفن همراه را مورد استفاده قرار می دادند و با ارسال پیامک یا برقراری تماس با سوژه های مختلف از اقشار گوناگون مردم در استان های کشور، با ترفندی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب های شتاب آنان می کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس بیان داشت:23 نفر از کلاهبرداران شناسایی و دستگیر که تا کنون 12 نفر از آنها به پلیس فتا فارس منتقل و همه به جرم ارتکابی یاد شده خود اعتراف کرده اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 10 هزار مالباخته در این رابطه شناسایی شده اند، اضافه کرد: استان های اصفهان، آذربایجان، خراسان و فارس بیشترین تعداد موارد را در افراد مورد کلاهبرداری قرار گرفته، به خود اختصاص داده اند.

این مقام مسوول اظهار داشت: تعدادی از مرتبطین باند کلاهبرداری که در کلان شهرهای تهران و کرج به برج سازی مشغول بودند شناسایی، دستگیر و اموال آنان مصادره شده است اما هنوز نمی توان حجم کامل کلاهبرداری انجام شده را مشخص کرد.

گودرزی گفت: در ایران هر فرد می تواند دهها شماره تلفن همراه داشته باشد در حالی که باید مشخصات یک فرد دارای سیم کارت تلفن به طور کامل در اختیار فروشنده باشد و لذا کار واگذاری اشتراک تلفن همراه نیز با مدیریت مناسبی انجام نمی شود.

فرمانده انتظامی فارس افزود: امروز هر کدام از افاغنه غیر مجاز دارای چند سیم کارت تلفن همراه هستند که این کار باعث بروز مشکلات امنیتی می شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها