کد خبر: ۴۴۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۹
درام اکشن "اکسدوس؛ خدایان و پادشاهان" یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۴ است که توسط سه کشور آمریکا، انگلیس و اسپانیا ساخته شده است.
تدبیر24: فیلم "اکسُدوس" (Exodus) ساخته کارگردان مشهور، ریدلی اسکات، در چند کشور اجازه نمایش دریافت نکرد.

بنابر ادعای دویچه وله، اکران فیلم پر هزینه مهاجرت بنی‌ اسراییل به کارگردانی ریدلی اسکات به دلیل حساسیت‌های مذهبی‌ ممنوع اعلام شد.
 
 

اما بنابر گزارش ها "کمیسیون فیلم" مراکش، در نامه‌ای به سینماهای این کشور نمایش این فیلم را به دلیل "تحریف تاریخ" ممنوع اعلام کرده است. بخشی از فیلم "اکسدوس ـ خدایان و پادشاهان"، در مراکش ساخته شده است.
 
 

پیش از این مصر و امارات متحده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عربی نیز نمایش فیلم یادشده را ممنوع اعلام کرده بودند. جابر عصفور، وزیر فرهنگ مصر در این رابطه گفته بود که نقش یهودی‌ها در ساختن اهرام مصر در فیلم "اشتباه" و "دارای بی‌دقتی‌های تاریخی" است. به گفته‌ی او، این بناها پیش از میلاد مسیح و "پیش از ظهور پیامبر قوم یهود" ساخته شده است.

روزنامه انگلیسی‌زبانی که در دوبی منتشر می‌شود، با نشر خبر اکران این فیلم در امارات نوشت،: ممنوعیت نمایش اکسودوس: خدایان و پادشاهان در این کشور به علت اشتباهات متعددی است که نه تنها درباره دین اسلام، که همچنین در مورد ادیان دیگر در این فیلم پیدا شده است.
 
 

در فیلم سه بعدی اکسدوس که با بودجه‌ای حدود ۱۴۰ میلیون دلار ساخته شده، کریستین بل نقش پیامبر یهودیان، جوئل ادگورتون، نقش فرعون رامسس دوم (فرمانروای مصر) و سیگورنی ویور، نقش مادر رامسس دوم را بر عهده دارند.

درام اکشن "اکسدوس؛ خدایان و پادشاهان" یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۴ است که توسط سه کشور آمریکا، انگلیس و اسپانیا ساخته شده است.

منبع:جام نیوز

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها