سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 19
کد خبر: ۴۶۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۱
رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی گفت: اخیرا سوداگران مرگ برای فروش مواد مخدر از ابزارهای فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
تدبیر24: رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی گفت: اخیرا سوداگران مرگ برای فروش مواد مخدر از ابزارهای فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

محمد قاسملو صبح امروز در جلسه اتاق فکر که با موضوع تبلیغات و رسانه به میزبانی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی تشکیل یافته بود با اشاره به اهداف و وظایف پیش‌روی پلیس فتا و اقدامات انجام گرفته در طول تشکیل این پلیس، اولویت‌های کاری آن و پیشگیری اجتماعی از وقوع جرائم فضای مجازی را برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی امکانات فضای مجازی، رفته رفته متخلفان فضای حقیقی برای رسیدن به مقاصد شوم خود این فضا را انتخاب کرده و به جهت برخورداری این فضا از گمنامی در صورت نبود پیش‌بینی صحیح نمی‌توان متخلفان این حوزه را رصد کرد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی ادامه داد: اخیراً سوداگران مواد مخدر و محتویات الکلی، در جهت به‌کارگیری فروش موادمخدر در داخل کشور از ابزارهای فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه خارجی استفاده کرده و با دغدغه کم اقدام به فروش کالاهای خود می‌کنند.

قاسملو متذکر شد: نباید از موضوع اعتیاد اینترنتی غافل باشیم که اثرات سوء آن کمتر از اعتیاد به مواد مخدر نبوده و در صورت درگیر شدن کاربر امکان کمک به آن با مشکل مواجه خواهد شد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: امروزه اینترنت به محل تبادل‌ اطلاعات عمومی در معرفی و ساخت و فروش مواد مخدر تبدیل شده است و داروخانه‌های اینترنتی و آزمایشگاهی ساخت مواد مخدر به حیات خلوت بزهکاران تبدیل شده است.

این مسئول به جهت مصون نگه داشتن فضای مجازی، توضیح داد: پلیس براساس وظایف ذاتی برخورد جدی با متخلفان فضای مجازی را در دستور خود قرار داده است.

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی در پایان تشریح کرد: پلیس آمادگی خود را از نظر پشتیبانی اطلاعات و فنی و مهندسی اعلام کرد و در صورت اختصاص اعتبار با تقویت مشکلات اجتماعی و برگزاری کلاس‌های آگاه‌سازی و آموزش جامعه هدف می‌توان از اثرات سوء اینترنت کاسته و اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام داد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها