سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
کد خبر: ۵۲۰۵۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در همایش استانداران و فرمانداران
قدرتی که در اختیار دستگاه اجرایی است، امانت مردم است؛ امانتی که ملت در یک انتخابات رقابتی پرشور در 24 خرداد 92 بر دوش دولت یازدهم گذاشتند.
  تدبیر24: رییس جمهوری روز شنبه در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور، با تاکید بر اینکه " در انتخابات اسفندماه ، رییس جمهوری به عنوان مجری قانون اساسی وارد عمل خواهد شد"، گفت: پیروزی دولت در این است که امسال یک انتخابات پرشور، رقابتی، آزاد و سالم به حول و قوه الهی برگزار کند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با اشاره به اینکه دولت فرای جناح و حزب است و در انتخابات مجری قانون است، اظهارداشت: رای مردم بسیار مهم است و در اسلام نیز بر آن تاکید شده است و استانداران و فرمانداران در برابر هیچ حزب و فشاری نباید مرعوب شوند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید انتخاباتی برگزار کنیم که مایه آبروی نظام شود، افزود: هیچ تفکر سیاسی و جناحی در کشور قابل حذف نیست و البته انتخابات نیز بدون رقابت امکان پذیر نیست. معیار صلاحیت و عدم صلاحیت افراد در چارچوب قانون، بر مبنای نظرمراجع قانونی است و نه چیز دیگر. به هیچ وجه در انتخابات به اتهامات و شایعات نمی توانیم توجه کنیم.

روحانی اظهارداشت: مبادا در شهرستانی این حرف شنیده شود که دولت، سپاه و ارتش، صدا و سیما و یا استاندار، طرفدار این فرد و یا آن فرد است. این برای انتخابات سم است.

رییس جمهوری افزود: وقتی روی صندلی ریاست، استانداری، فرمانداری و وزارت نشستید، باید حزب ، جناح، تمایل شخصی، قومی و قومیتی را فراموش کنید و تنها در خدمت کشور و ملت باشید.

روحانی تصریح کرد: قدرتی که در اختیار دستگاه اجرایی است، امانت مردم است؛ امانتی که ملت در یک انتخابات رقابتی پرشور در ۲۴ خرداد ۹۲ بر دوش دولت یازدهم گذاشتند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه " دولت به عنوان منتخب مردم در یک انتخابات رقابتی پرشور بار مسوولیت را بر دوش گرفت"، گفت:مردم قدرت بی قید و شرط به مسوولان نداده اند . به مردم وعده آرامش دادیم و همه نهادها همانند دولت در برابر رای مردم مسوول هستند و این رای مردم درانتخابات ملی، برای همه دستگاه های اجرایی است.

روحانی با تاکید بر اینکه "باید به تمام وعده هایمان که به مردم دادیم، عمل کنیم "، گفت: مسیری که دولت انتخاب کرده، مسیر درستی است. ما دارای عصمت نیستیم، خواب هم متاسفانه نمی بینیم و به فال و جن گیر هم معتقد نیستیم . مبنای هر اقدام دولت ما، مشورت با صاحبنظران بوده و هست.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه "اگر دسته ای و گروهی بخواهند به امید مردم لطمه بزنند، قابل گذشت نیست"، اظهارداشت: از استانداران و فرمانداران می خواهم مسیر ثبات اقتصادی، آرامش بازار ، تشویق مردم به سرمایه گذاری، حرکت به سمت رونق اقتصادی را به عنوان اساس حرکت خود قرار دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: این رای مردم است که اقتصاد و سانتریفیوژ باید با هم بچرخد و ما بر مبنای آرای مردم ، چارچوب نظام و خطوط قرمز که تیم هسته ای ما به خوبی از آنها آگاه است ، این خواسته را محقق می کنیم.

رییس جمهوری اظهارداشت:چه کسی حق دارد با لحن بی ادبانه نسبت به سردار جبهه دیپلماتیک حرف بزند، از کجا این بی ادبی و زبان زشت نازل شده است. به مردم دروغ نگویید این دروغ آشکار می شود، باید با راستگویی با مردم سخن گفت.

روحانی گفت: چرا عده ای وقتی می بینند دولت ، با تدبیر مذاکرات هسته ای را پیش می برد نمی خواهند کام مردم شیرین باشد و از لبخند مردم خوشحال نیستند و هراسناکند. بگذارید کام مردم شیرین باشد.

رییس جمهوری تصریح کرد: مساله هسته ای مساله این جناح و آن جناح، این حزب و آن حزب و این قوه و آن قوه نیست. مساله هسته ای یک مساله ملی است و بار آن بر دوش نظام است و این نظام است که برای رسیدن به هدف نهایی، قدم به قدم گام بر می دارد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۹
3
3
با دکتر روحانی موافقم
فقط چرا با عملکرد ضعیف اقای فانی برخورد نمیکند
معلم ناامید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۹
3
5
آقایان کوچک زاده و رسایی و یاران جبهه پایداری به خود حق میدهند بی ادبانه با ایشان صحبت کنند
ثمن
|
-
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۰
4
1
جناب دکتر روحانی این جماعت دلواپس به اسم اسلام و ولایت به خود اجازه می دهند به هرکسی که مخالف منافع اقتصادی آنها باشد نوهین کنند. مردم خود قدرت تشخیص دارند فقط شما کاری نکنید که اعتماد مردم را از دست بدهید. آزاد کردن بنزین بصورتی که شما انجام دادید بی احترامی به رای مردم بود
حقیقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۴
0
0
من متاسفم برای سربازان کمنام اقا امام زمان (عج) که کاری نمیکنند شاید اینهای که در همه جا اخلال میکنند در هر لباس وجایگاهی نوچه های دشمن باشند و در مجلس و حوزه علمیه ها نفوذ کرده باشن
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها