ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 09
کد خبر: ۵۴۸۲۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
مردی که همسر باردار برادرش را به‌خاطر سوءتفاهم به قتل رسانده ‌بود با رضایت اولیای‌دم از قصاص نجات پیدا کرد.
تدبیر24  : مردی به مأموران پلیس خبر داد همسرش به قتل رسیده ‌است. او به پلیس گفت برای انجام کاری از شهر خارج شده ‌بود که دخترش با او تماس گرفت و گفت مادرش در را باز نمی‌کند و زمانی که خود را به خانه رساند، جسد همسرش را پیدا کرد.
 
 وقتی مأموران به دستور بازپرس ویژه قتل، جسد ماندانا -٢٥ساله- را به پزشکی‌قانونی منتقل کردند تحقیقات خود را از خانواده این زن ادامه ‌دادند و متوجه شدند این زن پنج ‌ماهه باردار بود.
 
حمید -شوهر ماندانا- اختلاف با همسرش را از مأموران مخفی نکرد، اما بر بی‌گناهی خود در قتل همسرش تأکید کرد و گفت: «من با زنی به نام سارا رابطه داشتم و همسرم به همین دلیل با من درگیری‌های زیادی داشت.
 
 دو ماه قبل دخترمان حین بازی صدمه دید و فوت شد. از وقتی او را از دست دادیم رابطه‌ام با همسرم بدتر شد، اما در قتل او هیچ‌ نقشی نداشتم و به دلیل بارداربودنش سعی می‌کردم او را در آرامش نگه‌ دارم». تحقیقات مأموران ادعای این مرد را ثابت کرد و دوستانش تأیید کردند او زمان قتل خارج از شهر بود.
 
چندی بعد برادر حمید به نام حسین به پلیس مراجعه کرد و گفت همسر برادرش را به قتل رسانده‌ است. او ابتدا مدعی ‌شد حمید او را وادار به این کار کرده و گفته اگر ماندانا را به قتل نرساند خودش را می‌کشد.
 
متهم بعد از چند روز، اعتراف‌های قبلی‌اش را پس گرفت و گفت چون ماندانا زندگی او را به هم زده و باعث شده بود همسرش از او جدا شود تصمیم به قتل گرفت.
 
متهم گفت: «یک‌ ماه قبل نقشه قتل ماندانا را کشیدم، او با حرف‌ها و کارهایی که کرد باعث شد همسرم با من درگیر شود و بعد هم طلاق بگیرد و من هم به تلافی او را کشتم. در این قتل برادرم نقشی نداشت و اصلا در جریان ماجرا نبود». وقتی از همسر سابق متهم بازجویی شد، ادعای متهم را رد کرد و گفت: «شوهرم مرد بسیار خشنی بود، همیشه من را کتک می‌زد و اذیتم می‌کرد. چند ماه قبل ماندانا و شوهرش به مکه رفته و برای من به‌عنوان سوغات یک دستگاه برقی اپیلاسیون آورده‌ بودند، وقتی شوهرم این دستگاه را دید عصبانی شد و من را کتک زد و با ماندانا هم دعوا کرد؛ من قهر کردم و به خانه پدرم رفتم اما طلاق من ربطی به ماندانا نداشت و چون شوهرم خیلی کتکم می‌زد از او جدا شدم.
 
 شوهرم می‌گفت در کودکی از برادرانش خیلی کتک خورده و به همین دلیل هم بچه‌های آنها را اذیت می‌کرد». متهم در شعبه ٧٤ دادگاه وقت کیفری‌ استان تهران محاکمه و با درخواست اولیای‌‌ دم به اتهام قتل ماندانا به قصاص نفس و درخصوص ازبین‌رفتن جنین پنج ماهه به پرداخت دیه محکوم شد. هرچند رأی صادرشده مورد تایید قرار گرفت، اما اولیای ‌دم ماندانا با مراجعه به دادسرای جنایی تهران اعلام رضایت کردند و خواستار دیه شدند که به این دلیل پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه چهار دادگاه کیفری شماره یک ارسال شده و متهم یک‌بار دیگر پای میز محاکمه می‌رود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
0
0
عجب روزگاری شده! چی بگم؟
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها