سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 28
کد خبر: ۵۵۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
 تدبیر24:  اگر می خواهید تمرینات سنگین ورزشی را آغاز کنید و به انرژی بیشتری نیاز دارید، توصیه می کنیم قبل از رفتن به باشگاه یک لیوان آب چغندر بنوشید.مطالعات نشان می دهد که گنجاندن این نوشیدنی در برنامه غذایی باعث می شود که فعالیت های ورزشی نتیجه مثبتی داشته باشد.

پیش از این در مطالعات مختلف مشخص شده بود که نوشیدن آب چغندر از میزان خستگی ورزشکاران می کاهد و جریان خون را در عضلات افزایش می دهد با این حال مطالعات جدید نتایج متفاوتی را نشان می دهد.


محققان دریافتند که آب چغندر که نیترات زیادی دارد میزان جریان خون یا انبساط عروق را در ماهیچه ها به هنگام ورزش افزایش نمی دهد اما در زمان استراحت بدن آب چغندر باعث کاهش سختی عروق خون می شود که در نهایت منجر به راحت تر کار کردن قلب می شود.

پژوهش های منتشر شده در مجله فیزیولوژی آمریکا نشان می دهد که نیترات موجود در آب چغندر در بدن به اکسید نیتریت تبدیل می گردد، گفتنی است، که این مولکول قادراست رگ های خونی را گشاد کرده و جریان خون را افزایش دهد.
 
برای مشاهده تأثیر خارق العاده این نوشیدنی، می توانید تا 500 میلی لیتر در روز از آن بنوشید و تنها بعد از 6 روز شاهد بالا رفتن شگفت انگیز قدرت باشید. اما اگر به طعم معجونی که می نوشید اهمیت می دهید، قطعاً” از خوردن آب چغندر لذت نمی برید اما می توانید این نوشیدنی را با آبمیوه های خوش طعم دیگر مخلوط کرده و نوشیدنش را آسان تر کنید.
 
گیاهان غنی از نیتریت مثل چغندر پایداری بدن را در مقابل ورزش می افزایند. این یک اکتشاف بسیار مهمی برای ورزشکاران حرفه ایی است. آب چغندر که سرشار از انرژی است بهترین نوشیدنی برای اشخاصی که از داشتن تندرستی معدود رنج می برند مطرح می شود. این اشخاص می توانند آب چغندر را به عنوان مکملی مربوط به رژیم غذایی استفاده کنند و نیروی حیاتی خود را افزایش دهند.
 
طبق مطالعات به عمل آمده مربیان ورزشی که از آب چغندر استفاده می کنند، در هر دو حالت استراحت و ورزش کردن این انفعالات را در بدن خود تجربه می کنند.همچنین با این اتفاق فشارخون کاهش یافته و باعث می شود در حین ورزش اکسیژن کمتری نیاز باشد.
گفتنی است، که این نوشیدنی شگفت انگیز کار قلب را سبک کرده و میزان O2 تحویلی را بالا می برد، با این حرکت می توانید پیش از آنکه خسته شوید میزان فعالیت بالایی داشته باشید.
با انجام آزمایشاتی بر روی 14 مرد که طول 15 روز این نوشیدنی را مصرف کردند مشخص شد که این موضوع بر روی تورم شاهرگ بازویی آنها تأثیر نداشته است، اما اثر سخت کنندگی را بر آن ها گذاشته است.
محققان برخی عوامل بالقوه چون سلامت و جوانی را بر این امر مؤثر دانسته و عملکرد اندوتلیال عروقی را در آنها فعال تر دیده اند.
حال اگر می خواهید فعالیت های ورزشی شما نتیجه داده و اندامتان را درست کند، نوشیدن آب چغندر را از دست ندهید.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها