سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 17
کد خبر: ۵۶۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حل مشکل تیم ملی گوام برای ورود به ایران وارد عمل شده است.
  تدبیر24مسئولان تیم ملی گوام اعلام کردند که از 3 ماه قبل تلاش‌شان را برای اخذ ویزای ایران آغاز کردند ولی هنوز منتظر تایید فدراسیون فوتبال ایران هستند تا این تیم بتواند با تمام بازیکنان خود برای بازی در انتخابی جام جهانی روسیه وارد ایران شود.

مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با رویترز اعلام کردند که نامه‌ای از طرف فدراسیون فوتبال گوام دریافت کردند و تلاش خواهند کرد تا روز جمعه این مشکل را رفع کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما دریافتیم که فدراسیون فوتبال ایران در حال تلاش برای تهیه ویزا برای کشور سوم است و این موضوع را به فدراسیون فوتبال گوام اطلاع داده است.

ایران و آمریکا از سال 1979 و پس از انقلاب اسلامی رابطه سیاسی خود را قطع کردند و دو کشور سفارتخانه‌ای را در کشور مقابل ندارند.

گری وایت سرمربی تیم ملی گوام و مدیرفنی این تیم در گفت‌وگو با مجله فورفورتو درباره این شرایط گفت: خیلی از این موضوع ناراحت هستم و درخواست دادم تا این دیدار کنسل شود.

در این گزارش امده است تیم ملی تایوان که برای بازی با عراق در انتخابی جام جهانی روسیه به ایران سفر خواهد گرفت و همچنین تیم ملی ژاپن که برای برگزاری بازی دوستانه به ایران خواهند امد ویزای خود را دریافت کردند ولی ویزای تیم ملی گوام هنوز اماده نشده است.

مربی انگلیسی تیم ملی گوام همچنین گفت: ناراحت کننده است که تیم ملی ایران که در صدر رده بندی فیفا در قاره آسیا قرار دارد با ما اینچنین رفتار می‌کند و احترامی برای ما قائل نیست.

گوام در دو بازی قبلی خود در انتخابی جام جهانی روسیه توانسته به دو برد دست یابد. آنها یکبار در سال 2002 برابر ایران شکستی سنگین متحمل شدند و با 19 گل برابر ایران شکست خوردند.

دیدار ایران و گوام از ورزشگاه آزادی به کرج برده شده تا ارتفاع از سطح دریا برای تیم ملی گوام به 1400 متر در مقایسه با این کشور برسد.

سرمربی گوام درباره این موضوع نیز گفت: ما تحت تاثیر قرار نخواهیم گرفت ولی این عادلانه نیست. این رفتار حرفه‌ای نیست و فکر می‌کنم وقتی فدراسیون فوتبالی تحت فشار باشد، می‌ترسد.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها