تلويزيون و كرونا غریب پور

تلويزيون و كرونا

تلويزيون در اين شرايط مي‌توانست تكرار بهترين فيلم‌هاي جذاب يك قرن اخير را براي سرگرمي مردم به نمايش بگذارد و مردم را دعوت به تماشاي شاهكارهاي سينماي دنيا كند.
در این وانفسا روحانی کجاست؟ ربیعی

در این وانفسا روحانی کجاست؟

روز شنبه سوم اسفند در جمع مدیران مطبوعات در وزارت ارشاد که با حضور آقای حریرچی، معاون وزارت بهداشت برگزار شد، اولین سخنم این بود که برای عبور از بحران کرونا، آن را سیاسی نکنیم.
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 March 30
کد خبر: ۵۸۹۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
جهانگیری؛
معاون اول رییس جمهور گفت: سیاست های غلط دولت قبل هم اکنون بالغ بر 400 هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی نیمه تمام روی دست دولت گذاشته است.
تدبیر24 :اسحاق جهانگیری در همایش تبیین برنامه ششم توسعه و اولین برنامه اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: سیاست گذاری و برنامه ریزی از ضرورت های کشور است و اداره کشور و شرایط اقتصادی این مساله را به ما دیکته می کند که حتما باید برنامه داشته باشیم این درحالی است که می گویند دولت نمی خواهد برنامه داشته باشد یا برنامه ندارد.این حرف ناصحیحی است.

وی با اشاره به تحولات ملی،منطقه ای و جهانی افزود:در حال حاضر منطقه شرایط بسیار حساسی دارد و با با درگیری ها و رقابت ها روبروست اما ایران کانون ثبات منطقه است و شرایط را ما باید به گونه ای تنظیم کنیم که حرف برای گفتن در منطقه داشته باشیم.

معاون اول رییس جمهور عنوان کرد:شرایط بین المللی نیز فرق کرده است به طوری که بعد از یک دوره افزایش قیمت نفت با کاهش قیمت ها روبرو شدیم از سوی دیگر موتور اقتصادی چین بعد از چند سال رشد اقتصادی دو رقمی با افت رشد تولید مواجه شده و اینها روی اقتصاد ما اثر می گذارد.

جهانگیری ادامه داد:ایران به عنوان یکی از 20 قدرت اقتصادی جهان برنامه های بین المللی را باید مورد توجه قرار دهد براساس این شرایط برنامه ششم توسعه نیازمند برنامه راهبردی است.

وی با بیان اینکه در زمانی که برنامه ششم توسعه را می خواستیم تدوین کنیم یکی از کارها تبیین وضع موجود شرایط کشور بود،گفت: دولت زمانی که مدیریت کشور را دراختیار گرفت چالش های فراوانی پیش روی خود داشت در نخستین روزها مشکلات کشور سطح بندی شد برخی مشکلات از قبل مشخص بود که در یک دوره زمانی یکی دوساله رفع می شود اما بعضی نیز نیازمند برنامه های میان مدت و بلند مدت بود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برخی تنگناهها همچون ظرفیت پایین تولید و کاهش بهره وری تصریح کرد:نرخ بیکاری جوانان تحصیل کرده هم اکنون در وضعیت مطلوبی نیست با نارسایی در نظام تامین مالی روبرو هستیم و نظام بانکی نیز با معوقات مالی بالای 90 هزار میلیارد تومان مواجه است. موسسات مالی غیر مجاز هم در بازار پولی کشور اختلال ایجاد کرده است.

جهانگیری عنوان کرد:بالغ بر 400 هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی نیمه تمام روی دست دولت مانده است و حالا شما ببینید چند سال باید طول بکشد که همین طرحها تکمیل شود.

او با اشاره به وضعیت صندوق های بازنشستگی عنوان کرد: در حال حاضر حدود 100 درصد هزینه این صندوق ها را دولت پرداخت می کند بنابراین نه تنها باری از روی دوش دولت برداشته نشده بلکه به مشکلات دولت افزوده است.

معاون اول رییس جمهوری به وضعیت بحرانی منابع آبی کشور،آبهای زیرزمینی،محیط زیست و ریزگردها برشمرد و گفت:از سوی دیگر اجرای نامناسب خصوصی سازی باعث شده که مهمترین و بزرگترین بنگاههای اقتصادی کشور به گونه ای واگذار شود که معلوم نباشد مدیریت در اختیار کیست و چگونه ادامه می شود.

او با اشاره به سیستمی شدن اقتصاد در دستگاهها با وجود شعارهای داده شده،گفت: این شعارهای برای مبارزه با فساد نبود بلکه برای از صحنه خارج کردن رقیب و بهره برداری سیاسی بود ما مصمم هستیم که با فساد مبارزه کنیم و هزینه های آن را به جان می خریم.

جهانگیری تاکید کرد:به آدرس های غلط توجه نکنید بعضی فکر می کنند دولت،دولت ساده ای است اما به دولت آدرس صحیح بدهید همه باید سالم عمل کنیم و دوستان ما در دستگاههای دولتی و مدیران باید نسبت به مساله فساد حساسیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه برهم خورد نظام کارشناسی کشور عنوان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قلب نظام کارشناسی بود اما متلاشی شد.

 
برچسب ها: تدبیر24 ، جهانگیری
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها