سفرهایی برای کاهش تنش زرگر

سفرهایی برای کاهش تنش

افزایش رفت و آمدهای دیپلماتیک کشورهای منطقه به ایران نمی‌تواند بی ارتباط با بحرانی باشد که اکنون میان ایران و امریکا در جریان است.
پیامدهای ماندگار ترور و انتقام حسینی

پیامدهای ماندگار ترور و انتقام

در نگاه اول حمله موشکی ایران به پایگاه امریکایی در عراق به منظور انتقام از ترور غیرانسانی سردار قاسم سلیمانی به دست نیروهای امریکایی بود.
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 19
کد خبر: ۵۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۷
تدبیر24: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید: دیدگاه دولت تدبیر و امید درباره آزادی مطبوعات و حوزه کتاب کاملا با دولت گذشته متفاوت است و آثار این تفاوت به تدریج دیده می‌شود.

علی جنتی در پاسخ به پرسش ایسنا، درباره تغییر ایجادشده در اداره کتاب و تفاوت‌های دولت روحانی و دولت احمد‌ی‌نژاد در زمینه سانسور کتاب گفت: ما اسم سانسور را اصلا قبول نداریم. زمانی گفتیم سانسور اسم غیرمحترمانه ممیزی است. ما سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در حوزه ممیزی بارها اعلام کرده‌ایم و به نظرم در این زمینه چیز جدیدی برای بیان کردن نداریم.

او در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا در دولت جدید در زمینه ممیزی تغییری ایجاد نخواهد شد، گفت: قطعا دیدگاهی که دولت تدبیر و امید نسبت به آزادی مطبوعات،‌ آزادی حوزه کتاب و باز کردن فضا برای اندیشمندان و اصحاب قلم و اصحاب مطبوعات دارد، کاملا با گذشته متفاوت است و شما به تدریج آثار این تفاوت را خواهید دید. قطعا بسیاری از کتاب‌هایی که در گذشته به نوعی توقیف شدند و جلو چاپ آن‌ها گرفته شده، بازبینی خواهند شد و مجددا درباره آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

جنتی همچنین گفت: برخی از ناشرانی که در گذشته فعالیت‌شان ممنوع شده بود، در موردشان بازبینی خواهد شد و اگر با ضوابطی که دولت جدید دارد، تطبیق پیدا کنند، اجازه داده خواهد شد که به کارشان ادامه دهند. 
برچسب ها: تدبیر24 ، جنتی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها