ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 12
کد خبر: ۵۹۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۴
ظریف از 15 اسفند به جاکارتا پایتخت اندونزی، تایلند، ‌برونئی، نیوزیلند، استرالیا و یک کشور آسیایی دیگر سفر می کند.
 تدبیر24 :رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان از هفته آینده سفر خود به شش کشور سنگاپور، تایلندبرونئی،‌اندونزی،‌ نیوزیلند واسترالیا را آغاز می کند.

محمد جواد ظریف را در جریان سفر به این شش کشور یک تیم بزرگ اقتصادی همراهی خواهد کرد .

وزیر خارجه کشورمان در سفر به این کشورها با تعدادی از مقامات آن‌ها در مورد مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت وگو رایزنی خواهد کرد.

سفر محمد جواد ظریف به برخی از این کشورها برای اولین بار صورت می گیرد و مقامات برخی از این کشورها نیز در سال 94 در قالب هیات هایی به ایران سفر داشته‌اند. از جمله می توان به سفر وزیر خارجه و معاون وزیر خارجه استرالیا اشاره کرد که به ترتیب در فروردین و مرداد 94 به تهران سفر کردند و از ظریف برای سفر به این کشور دعوت به عمل آوردند.

وزیر خارجه اندونزی نیز امسال دو بار به تهران سفر کرد که آخرین سفر وی مربوط به 23 دی ماه است، زمانی که روابط ایران و عربستان به اوج تیرگی رسید و در تحلیل‌ها عنوان می‌شد که یکی از اهداف سفر «رتنو مرسودی» به تهران و ریاض میانجی‌گری برای حل و فصل اختلافات بین ایران و عربستان است.

«دون پرامودوینای» وزیر امور خارجه تایلند نیز در اوایل بهمن ماه برای دیدار با مقامات کشورمان و شرکت در نهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و تایلند به ایران آمد ، چند روز بعد از این سفر ، معاون نخست وزیر تایلند برای دیدار با مقامات کشورمان در راس یک هیات اقتصادی راهی تهران شد.

توجه به شرق و گسترش روابط با کشورهای این منطقه از جمله اولویت‌های دستگاه سیاست خارجی کشورمان است چنانکه در سال جاری شاهد سفر رییس‌جمهوری چین به تهران بودیم و قرار است در اوایل سال 95 نیز نخست وزیر ژاپن و رییس جمهوری کره جنوبی راهی تهران شوند.

برچسب ها: تدبیر24 ، ظریف ، 15 اسفند
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها