مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 28
کد خبر: ۶۱۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۲
رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا نیروی انتظامی با بیان اینكه كودكان و نوجوانان مهمترین و بیشترین گروه استفاده كننده از فضای مجازی هستند، گفت: خانواده ها باید نظارت و دقت بیشتری بر فعالیت فرزندان خود بر این فضا داشته باشند.
تدبیر24 :به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش افزود: باید توجه كرد كودكان و نوجوانان استفاده كننده از فضای مجازی به شدت در معرض تهدیدات و آسیب های متفاوت هستند، لذا ضرورت دارد كه والدین سطح معلومات و دانش خود از فضای مجازی و وسایل ارتباط جمعی را افزایش داده تا بتوانند شكاف میان نسلی خود با فرزندان را كاهش دهند.
وی ادامه داد: متاسفانه دانش و اطلاعات بسیاری از والدین به نسبت فرزندان خود از وسایل ارتباطی روز و فضای سایبر كمتر است و این شكاف باعث شده تا فرزندان آنها در معرض تهدیدات و آسیب های وسایل ارتباطی و فضای سایبر بیشتر گردد.
این مقام مسئول افزود: زمانی كه والدین نمی دانند استفاده بیش از حد از كامپیوتر و نشستن پشت آن می تواند آسیب های متفاوت جسمی برای فرزندانشان داشته باشد، در این خصوص حساسیت و دقت لازم را ندارند. لذا به گفته پزشكان شاهد آسیب های بینایی، اسكلتی، حركتی و... در فرزندانی هستیم كه بیش از اندازه و به طور مداوم از كامپیوتر استفاده می كنند.
آذردرخش ادامه داد: بهترین و راحت ترین شكار برای مجرمان سایبری كودكان و نوجوانان هستند. این مجرمان با ارتباط گیری با كودكان و نوجوانان به راحتی این عزیزان را فریب داده و از آنها سوء استفاده می كنند. لذا بیشتر قربانیان فضای سایبر كودكان و نوجوانان هستند كه در دام مجرمان سایبری افتاده اند.
رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا اضافه كرد: در كنار زیان های مالی كه از سوی مجرمان به خانواده ها تحمیل می گردد شاهد آن هستیم كه كودكان و نوجوانان آسیب های روانی می بینند كه برای بر طرف شدن آن مدت زمان طولانی و تحت نظر روانشناس و روانپزشك ضروری است.
آذردرخش به خانواده ها توصیه كرد: در سال جدید حتما نحوه نظارت خود بر فعالیت سایبری فرزندان را افزایش دهند و این نظارت می تواند به صورت غیر مستقیم و با نصب نرم افزارهای نظارتی صورت گیرد كه كودكان نیز احساس آرامش داشته باشند.
آذردرخش نصب نرم افزارهای فیلترینگ خانگی را به خانواده ها توصیه كرد و گفت: امروزه قابلیت این نرم افزارها بالا رفته و می توان بر روی سیستم ها خانگی مثل لپ تاپ، PC و گوشی های هوشمند نصب كرد.
وی یادآور شد: این نرم افزارها حتی می تواند ساعت كار با سیستم را برای كودكان محدود نماید. ضمن آنكه ارتباط های انجام شده در بستر اینترنت را برای والدین مشخص نماید كه فرزند آنها از چه سایت هایی بازدید كرده و با چه كسانی در ارتباط بوده است.
آذردرخش تاكید كرد: برای حفظ سلامت جسمی و روحی فرزندان و جلوگیری از سوء استفاده از آنها از سوی مجرمان سایبری ضروری است كه خانواده ها با دانش كافی بر فعالیت سایبری فرزندان خود نظارت داشته باشند.
رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا با اشاره به اینكه آموزش استفاده از برخی از نرم افزارهای نظارتی بر روی سایت پلیس فتا قرار دارد، ضمن آنكه نحوه نصب و كار با آنها ارائه شده است؛ گفت: پلیس فتا از تمام خانواده ها و كاربران می خواهد در صورت مواجهه با موارد مشكوك آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مركز فوریت های سایبری، لینك ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام كنند.
برچسب ها: تدبیر24 ، فتا
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها