سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 02
کد خبر: ۶۵۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
مخالف ترامپ و حمل اسلحه
نشریه امریکایی "فوروارد" وابسته به یهودیان امریکایی با انتشار گزارشی به تلاش "آنا کاپلان" زن یهودی ایرانی تباری پرداخته است که به مدت چهار دهه در امریکا زندگی می کند و 28 ژوئن امسال قرار است در رقابت با پنج نامزد دیگر از حزب دموکرات برای راهیابی به کنگره خود را در معرض آرای رای دهندگان قرار دهد .
تدبیر24: این نشریه می نویسد:"کاپلان عضو شورای زنان در "لانگ ایلند" منطقه ای در ایالت نیویورک بوده است. نماینده فعلی آن منطقه "استیو اسرائیل" نماینده ای دموکرات است که به زودی پس از 16 سال نمایندگی بازنشسته خواهد شد. شناخته شده ترین نامزد در رقابت ها نیز "تام سوزی" است که کاپلان رقیب او محسوب می شود. اگر او بتواند موفق شود نخستین زن ایرانی خواهد بود که به کنگره راه یافته است".


 این نشریه اشاره می کند که مخالف اظهارات دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در رقابت های انتخاباتی علیه مهاجران است. در ادامه بخشی از نظرات او درباره ایران و امریکا خواهند آمد:


1-او از ایران فرار کرده است

کاپلان پیش تر در مصاحبه ای مدعی شده بود که در ایران تا حدودی یهودستیزی در جریان است. او در شهر تبریز متولد شده است و در تهران بزرگ شده است. در سن 13 سالگی اش انقلاب اسلامی در ایران روی می دهد و او به همراه خانواده اش از ایران به گفته خودش فرار می کنند.


2-او مورد حمله طرفداران ترامپ قرار گرفته است


کاپلان به عنوان پناهنده ای سیاسی می گوید که ترامپ به ضرر مهاجران است و نسبت به موفقیت های اخیر او نگران است. او می گوید که اگر ترامپ رییس جمهوری بود و او در ایران بود احتمالا دیگر نمی توانست به امریکا برود. او به دلیل اظهاراتش علیه ترامپ مورد حمله اینترنتی طرفداران نامزد جمهوریخواهان قرار گرفته است.

3-او مخالف توافق هسته ای بود

کاپلان مخالف برجام بوده است. او می گوید که او مردم ایران را دوست دارد اما بنظرش توافق هسته ای در بهترین شرایط ممکن حاصل نشده است.

4-او خواستار ممنوعیت حمل اسلحه در امریکا است

پس از حمله اخیر در اورلاندو کاپلان با شدت بیش تری در مقایسه با گذشته از تصویب قانون ممنوعیت حمل اسلحه حمایت می کند.

5-او سیاستمداری چند زبانه است

کاپلان علاوه بر فارسی و انگلیسی به زبان های عبری و ترکی نیز تسلط دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها