عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
چهارشنبه ۰۲ تير ۱۴۰۰ - 2021 June 23
کد خبر: ۶۵۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
تدبیر24غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، با تأکید بر لزوم برخورد با عاملان اصلی پرداخت‌های نامتعارف، خواستار برخورد با مقصرترین وزیر در این زمینه، رئیس سازمان بازرسی و رئیس دیوان محاسبات شد. در نامه تاجگردون به حسن روحانی آمده است:«عادت بد مسئولین در برخورد با موضوع حقوق‌های خارج‌ازعرف در حال تکرار است. قربانی‌کردن یک نفر برای عبور از تخلف و پوشش آمرین تخلف.آقای رئیس‌جمهور، به عنوان یک نماینده در تابستان سال گذشته به وزیر جنابعالی یادآور شدم مواردی خارج‌ از عرف و قانون در حال انجام است جلوی آن را بگیرید اما اقدامی بایسته نکردید.با شیوع موضوع، نهضت لودادن فیش‌ها شکل گرفت و مقصرین در پشت این نهضت پنهان شدند. درست است شما می‌خواهید به افکار عمومی پاسخ داده و خود را از این توفان نجات دهید ولی به چه قیمتی و به چه بهانه‌ای.پرداخت خارج از قانون و عرف مذموم است و اینجانب جزء اولین نفراتی بودم که به این موضوع اعتراض کرده و تذکر دادم.جنابعالی به عنوان یک حقوق‌دان و مجری قانون می‌دانید پرداخت یک وجه مراحلی دارد که اگر تخلفی صورت بگیرد، تمامی اقدام‌کنندگان در این مراحل متناسب با اختیاراتشان می‌بایستی پاسخ‌گو باشند و تنبیه شوند. (همچنان‌که بارها جنابعالی در ارتباط با پرونده بابک زنجانی فرمودید تمامی عاملین پرونده باید محاکمه شوند).جناب رئیس‌جمهور، در یک پرداخت اگر خلاف قانونی صورت گرفته باشد، تجویزکننده، پرداخت‌کننده، تأییدکننده و حتی اعضای مجامع، شرکت‌ها و هیأت امناها هم مقصرند و کمترین تخلف متوجه دریافت‌کننده است. قانون‌گذار بالاترین ارکان نظارتی کشور را ناظر مالی صندوق توسعه ملی قرار داده و رئیس سازمان بازرسی کل کشور در گزارش رسمی حساب‌ها و پرداخت‌های این صندوق را تأیید و به مجلس گزارش می‌دهد.قانون‌گذار، وزیر یا وزرا را بالاترین مرجع رعایت قانون و ضوابط معین کرده است و آنها گزارش می‌دهند همه‌چیز بر وفق مراد است.اگر تخلفی صورت گرفته، لطفا برای فرار از غبار موجود سعی نکنید آن‌ که کمترین گناه را داشته گردن زنید.جنابعالی به عنوان رئیس قوه مجریه با مقصرترین وزیرتان، برخورد کنید و ما هم به عنوان نماینده مجلس یک نمره منفی به خود دهیم تا این عادت بد قربانی‌کردن یک نفر برای فرار از فضای موجود را کنار بگذاریم. جناب رئیس‌جمهور شما در برابر قرآن قسم یاد کردید مجری قانون باشید و ما هم همچنین. اگر چه می‌دانم وظیفه شما اجرای دقیق قانون است ولی رعایت جوانب ضروری است. اگر چنین شود گویا رفتاری صورت گرفته که برخی می‌خواستند زنجانی اعدام شود تا صورت مسئله پاک شود.یقینا نمایندگان محترم مجلس از تخلفات انجام‌شده چشم‌پوشی نکرده و با متخلفین در هر رده‌ای که باشند برخورد خواهند کرد.

مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها