سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
کد خبر: ۶۶۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
 تدبیر24 آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه 18 تیرماه شیراز، با اشاره به قرارداشتن در آستانه سالروز 23 تیرماه و خنثی شدن فتنه 18 تیر 78، گفت: اگر آن روز با قاطعیت با عناصر فتنه برخورد شده بود شاهد فتنه 88 نبودیم و اگر با عوامل فتنه 88 هم برخورد مناسب انجام شده بود امروز شاهد این حرکت‌ها نبودیم.
 
ایمانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص این موضوع، گفت: با سکوت، صحبت، موضع‌گیری حتی با گرایش، نکند فتنه را تایید و تقویت کرده و آن را عادی نشان دهیم، فتنه 88 برای براندازی نظام بود. مگر نگفتند انتخابات بهانه است. اصل نظام را نشانه گرفته بودند. معتقدیم که باید بر اساس مصالح نظام و آینده نظام اجازه ندهیم چنین مسائلی اتفاق بیفتد و وحدت جامعه را هدف بگیرند.
 
امام جمعه شیراز هم‌چنین با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای مسجد گوهرشاد در 21 تیرماه 1314، به علل وقوع آن حادثه پرداخت و چنین اقدامی از سوی رضاخان را براساس دستور انگلیس برای از بین بردن عفت و حجاب و حیا دانست و گفت: امروز بدبختی جامعه این است که عده‌ای خون‌بهای شهدا را نادیده گرفته و لگدکوب می‌کنند.
 
ایمانی تصریح کرد: امروز دلار آمریکا و پوند انگلیس توسط گروه‌های زیرزمینی مدلینگ و مانکنینگ خیابانی ترویج داده می‌شود تا قداست حجاب و ارزش عفاف را از میان بردارند. تنها این ظواهر نیست، پشت این موضوع دست‌هایی است. مجموعه‌ای از این دست‌ها چند وقت پیش توسط نیروهای وزارت اطلاعات و سپاه مشخص شدند.
 
وی با یادآوری تذکرات گذشته خود مبنی بر لزوم توجه به آنچه زیرپوست شهر می‌گذرد، گفت: باید دید که چه تشکیلاتی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خط می‌دهند که در خیابان‌ها چطور ظاهر شوند و در مجالس رقص مختلط و مجالس لهو و لهب چگونه حاضر شوند.
 
ایمانی همه مسئولان را در این موضوع مسئول دانست و تاکید کرد که باید مجاری زیرزمینی و پنهان این فسادآفرینی که قداست و هنجارها را می‌شکند و افراد را با ظاهر و وضعیتی اسف‌بار راهی خیابان‌ها و فروشگاه‌ها و پارک‌ها می‌کنند و قصدشان آلوده ساختن جامعه است، شناسایی شوند.
 
امام جمعه شیراز، تصریح کرد: این موضوع محدود و منحصر به شیراز نیست و حتی در شهر مقدس قم هم دلارهای زیادی هزینه می‌کنند تا حجاب و حیاء و قداست را بشکنند و مسئولان در این موضوع باید هوشیار باشند و ریشه ماجراها را دنبال و تعقیب کنند.
 
نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با یادآوری سالروز تخریب قبور بقیع توسط حکومت وهابی سعودی، این تفکر را محصول انگلیس و افکار انگلیسی دانست و گفت: انگلیس از اختلاط مجموعه‌ای از افکار و اندیشه‌های دینی با قدرت نظامی یعنی محمدبن سعود و محمدبن عبدالوهاب، وهابیت را ایجاد کرد و اکنون بیش از یک قرن حکومتی خشن، آدم‌کش، جنایت‌کار و مزدور را بر سرزمین حجاز حاکم کرده است.
 
وی با بیان این‌که آل‌سعود با جنگ و خونریزی و آدم‌کشی راه افتاد و تا امروز به شکل‌های مستقیم و غیرمستقیم، این خونریزی و جنگ و آدم‌کشی را ادامه داده است،‌گفت: آنان همه‌جا از پشت به آرمان‌های اسلام ناب خنجر زده و می‌زنند.
 
امام جمعه شیراز با اشاره به فجایعی که آل‌سعود در بحرین و یمن به شکل مستقیم و در عراق و سوریه به شکل غیر مستقیم ایجاد کرده است، فاجعه منا در حج سال گذشته را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در مراسم حج سال گذشته بی‌کفایتی آل‌سعود در مدیریت 4 میلیون حاجی که پول همه چیز را از آنان گرفته بودند، مشخص شد. این مجموعه جز خیانت و جنایت و زشتی و تامین منافع شهوانی خود و هزار فامیل خود فکر دیگری ندارند.
 
ایمانی تاکید کرد که باید حرمین شریفین از دست این حکومت خارج و توسط مسلمانان آزاده و یک هیئت بین‌المللی اسلامی، مدیریت شده و حقوق شهدای فاجعه منا هم از حکومت آل‌سعود گرفته شود.
 
امام جمعه شیراز در خطبه اول نماز هم با اشاره به کلام حضرت امیرالمومنین علی‌(ع)، لزوم استمرار توجه به قرآن را متذکر و یادآور شد که علما بر لزوم تداوم تفسیر قرآن به شکل شفاهی و کتبی در هر سال تاکید دارند زیرا این کتاب الهی سرشار از مفاهیم و مطالب پیچیده و زیباست که بشر باید به آن پی ببرد.
 
ایمانی هم‌چنین گفت: خیرین برای قرآن نذر و هزینه کنند، برای جلسات تفسیر قرآن سرمایه‌گذاری کنند. علمای حوزه و اساتید دانشگاه و شخصیت‌های علمی باید توجه داشته باشند که تفسیر قرآن بسیار مهم است.

برچسب ها: تدبیر24 ، قم ، امام جمعه
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها