سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
کد خبر: ۶۸۹۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
  تدبیر24: اولین مناظره انتخاباتی نامزدهای جمهوری‌خواه و دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی برگزار شد که ایران یکی از موضوعات داغ دو نامزد انتخابات بود.

به گزارش ایلنا، هیلاری کلینتون در این مناظره با طرح این ادعا که وقتی وزیر امور خارجه شد، ایران تنها چند هفته با دستیابی به مواد رادیواکتیو لازم برای تولید سلاح هسته‌ای فاصله داشت و هزاران سانتریفیوژ ایران داشت می‌چرخید، گفت: آنها در زمان بوش به چرخه سوخت هسته‌ای دست یافته بودند. ما ایران را تحریم کردیم و در سنا به تمام تحریم‌ها علیه ایران رای مثبت دادم.

او اضافه کرد: بنابراین یک سال و نیم وقت گذاشتیم و ائتلافی را تشکیل دادیم که روسیه و چین هم حضور داشتند و شدیدترین تحریم‌ها رو علیه ایران وضع کردیم تا موفق شدیم آنها را سر میز مذاکره بکشانیم و نهایتاً بدون شلیک حتی یک گلوله جانشین من جان کری و رئیس جمهور اوباما به توافقی دست یافتند که درب برنامه هسته‌ای ایران را تخته کرد که به این دیپلماسی می‌گویند.

ترامپ: به ایران باج دادیم

در برابر این اظهارات، دونالد ترامپ با اشاره به آزمایش‌های اتمی کره شمالی اظهار داشت: کره شمالی هر کاری دلش می‌خواهد، انجام می‌دهد. علاوه بر چین، ایران هم می‌تواند روی کره شمالی فشار بیاورد چون آنها با یکدیگر تجارت می‌کنند و ما باید هنگام مذاکرات هسته‌ای از ایران می‌خواستیم تا اقدامی در قبال کره شمالی انجام بدهند.

او ادعا کرد: در عوض ما چهارصد میلیون دلار پول نقد به ایران پرداخت کردیم که بهتر است بگویم باج دادیم چون ظاهراً باجی بود برای آزادی زندانیان امریکایی.

کلینتون: قضاوت ترامپ در مورد شلیک قایق‌های ایران درست نیست

کلینتون در ادامه این مناظره به سخن چندی پیش ترامپ درباره رویارویی قایق‌های گشت‌زنی ایران با ناوهای آمریکایی اشاره کرد و مدعی شد: ایرانی‌ها چند تا از قایق‌ها و ملوان ما رو تحریک می‌کردند ولی آن روز شنیدم ترامپ گفته است که اگر من بودم قایق‌های ایرانی‌ها را می‌زدم. این تشخیص و قضاوت درستی نیست!

او افزود: ترامپ با این برخوردش به راحتی ما رو وارد یک جنگ جدید می‌کرد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها