سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
کد خبر: ۷۰۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳
رئیس جمهور در سخنرانی مراسم 22بهمن
اقتصاد ما در حال گذار از دوره رکود به رونق و پیشرفت است و زیر ساخت های اقتصادی کشور به سمت پیشرفت و تعالی است/امروز حق هسته ای ما را همه دنیا پذیرفته است و محصولات صنعت هسته ای ما به دنیا صادر می شود
تدبیر24 »حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه در سخنرانی خود در آیین گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: ملت ایران در پی آرمان های بلند انقلاب می رود و می دود. امروز امام خمینی(ره)، آیت الله طالقانی، شهید مطهری، شهید بهشتی، هاشمی رفسنجانی و بسیاری از بزرگان، سرداران و دلاوران در میان ما نیستند.
وی افزود: زنان و مردان خالص و بی توقعی که در سراسر این کشور در شهر و روستا حماسه های بزرگ آفریدند و به دامن رحمت حق پیوستند اما دغدغه ما همان دغدغه های 38 سال پیش است، دغذدغه ما دغدغه پیشرفت، معنویت، آزادی و حاکمیت ملی است؛ و در یک کلمه، دغدغه ما تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است.
رئیس جمهوری با بیان اینکه تکلیف ما در برابر انقلاب آن است که همه ملت ایران در برابر قانون مساوی و یکسان باشند، تاکید کرد: باید امتیازخواهی و ویژه خواری برای همیشه رخت بربندد. وقتی انقلاب به قله رسیده است که اعتماد به همدیگر به سرمنزل کمال رسیده باشد. وقتی انقلاب به تکامل رسیده است که حق امید ملت ما نسبت به آینده این نظام و انقلاب روز به روز بیشتر شود.
روحانی افزود: تکلیف ما در برابر انقلاب، راستگویی و درست کرداری است. پاسخگویی در برابر ملت بزرگ است، وظیفه ما در برابر انقلاب جامعه و کشوری است که از تنش و تشنج به دور باشد و راه به سوی تعالی و پیشرفت کشور باز باشد. تکلیف ما در برابر انقلاب رفع نگرانی از مردم است و اینکه معیشت مردم را برای زندگی راحت تر آماده کنیم.
رئیس جمهوری تاکید کرد: ملت بزرگ ایران؛ انقلاب اسلامی ما نقطه عطف مهم تاریخ کشورمان است، تاریخ کشور استبداد زده و استعمارزده. انقلاب 57 ، ایران را از وابستگی به بیگانگان و آمریکا آزاد کرد و سرنوشت ملت در اختیار مردم قرار گرفت.
روحانی افزود: مردم؛ شما انقلابی را سراغ دارید که هنوز دو ماه از پیروزی آن نگذشته باشد، مردم برای یک رفراندوم مهم به پای صندوق آرا دعوت شده باشند؟ درست 47 روز بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام خمینی(ره) مردم در صف های طولانی پای صندوق آرا رفتند و به جمهوری اسلامی ایران رای دادند. شما کدام انقلابی را سراغ دارید که در کمتر از یک سال یعنی، حدود از 10 ماه صاحب قانون اساسی شده باشد.

**دستیابی به مدرنترین سانتریفیوژ و واردات کیک زرد
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: در زمینه راکتور اراک به بازطراحی جدید و در زمینه سانتریفیوژ هم به یکی از مدرنترین سانتریفیوژها یعنی IR8 دست یافتیم.
روحانی خاطرنشان کرد: در هفته های گذشته UF6 به IR8 تزریق شد.
وی با بیان این که حق خود را در هسته ای بازپس گرفته ایم، یادآور شد: از اول انقلاب، حتی یک گرم کیک زرد وارد کشور نکرده بودیم، بدخواهان ما نمی گذاشتند، ‌معامله و تجارت را در این زمینه سد کرده بودند اما در این دولت، بیش از 350 تن اورانیوم و کیک زرد را در این چند ماه وارد کشور کردیم.

**افزایش 2.3 درصد صادرات میعانات و نفت خام
رئیس جمهوری همچنین درباره بخش صنعت نفت اظهار کرد: میعانات و نفت خام ما در یکسال پیش، یک میلیون و 200 هزار بشکه بود اما امروز 2 میلیون و 800 هزار بشکه یعنی 2.3 درصد بیشتر از سال پیش است.
روحانی افزود: بدخواهان خارج نشین که القا می کنند در طول 38 سال پیش به سمت پس رفت و عقب ماندگی بوده ایم، توجه کنند در اوپک حق ملت ایران برای تولید و صادرات نفت با دیپلماسی موفق نفتی پس گرفتیم.

**تا دستیابی به حقوق ملت ایران از پای نخواهیم نشست
وی تاکید کرد: یک میلیارد و 700 میلیون دلار از اموال ما که آمریکایی ها در بانک های خود نگهداشته بودند را بازپس گرفتیم.
رئیس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: ما در برابر آمریکایی که به حقوق ملت ما تجاوز کرده بود ‌و با دادگاه های ساختگی خود در سال های گذشته در دهه 80 ، اموال ما را غصب و در ماه های اخیر تصاحب کرد، ‌شکایت آن را در هفته های گذشته در دادگاه بین المللی لاهه ثبت کردیم و تا دستیابی به حقوق ملت؛ حقوقدانان، سیاست مداران و دیپلمات های ما از پای نخواهند نشست.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها