ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 03
کد خبر: ۷۱۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
منتجب‌نیا:
قائم‌مقام دبیرکل حزب اعتمادملی گفت: آخرین ملاقات من با آیت‌الله هاشمی تقریباْ چهارماه قبل از رحلتشان بود که ایشان بر حمایت قاطع از آقای روحانی در انتخابات ۹۶ تاکید داشت و گفت که بعد از انتخابات برنامه جدی برای تقویت احزاب در کشور دارند.
تدبیر24 »حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی در مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان رفسنجان در این دانشگاه برگزار شد، با  تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و رحلت  آیت الله هاشمی رفسنجانی او را افتخاری برای انسانیت دانست و گفت: سخن گفتن درباره شخصیت بزرگی چون آیت الله هاشمی مخصوصاْ برای افرادی که سالها نزد او بوده اند بسیار دشوار است. اینجانب حدود ده سال در مجلس شورای اسلامی تحت ریاست ایشان بودم و از نزدیک مدیریت و فضائل ایشان را دیده‌ام و همینطور زمانی که فرماندهی جنگ را بر عهده داشتند بارها در خدمتشان بودم. آخرین ملاقات من با ایشان تقریباْ چهارماه قبل از رحلتشان بود که آیت الله هاشمی بر حمایت قاطع از آقای روحانی در انتخابات ۹۶ تاکید داشتند و گفتند که بعد از انتخابات برنامه جدی برای تقویت احزاب در کشور دارند.

این فعال سیاسی ادامه داد: ما در طول تاریخ شخصیت‌های تاریخ ساز و مصلح فراوان داشته‌ایم. برخی از این شخصیت‌ها محدود به دوره خودشان و برخی دیگر مربوط به کل تاریخ بوده‌اند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از دسته شخصیت‌هایی بود که مربوط به تمام تاریخ می شود؛ چراکه برای ما یک راه و روش مدیریت سیاسی ارایه کرد. از سوی دیگر شخصیت‌هایی را داریم که مفید و مؤثر هستند، اما در دوران زندگی و حیاتشان تلاش می کنند تا ازپست‌ها و مسئولیت‌ها برای خودشان پل بسازند، حال آنکه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به گونه‌ای بودند که به پست ها و مناصب ارزش می دادند و هرجا که می رفتند با خودشان اقتدار و اعتبار می‌بردند. عده‌ای از پست و مقام‌ها اعتبار و آبرو می‌گیرند اما آیت الله هاشمی مانند مرحوم امام (ره) هر کجا که لازم بود برای دفاع از اسلام آبروی خود را فدا می‌کرد. آشنا کردن نسل جدید و نسل‌های بعد با آیت الله هاشمی وظیفه آن کسانی است که به ایشان نزدیک بوده‌اند و اگر این وظیفه به درستی صورت پذیرد میراث هاشمی از بین نخواهد رفت.

منتجب‌نیا اعتقاد راسخ و ایمان عمیق به اسلام، روشنفکری و عدم تحجر، همت بلند، دور اندیشی و واقع گرایی، برخورد عادلانه حتی با مخالفان، فراجناحی بودن، داشتن علم به زمان، اعتدال در فکر اندیشه و عمل را از ویژگی‌های شخصیتی هاشمی برشمرد و افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی فکر و روحیه سازمانی داشت و یک  روحانی بسیار دقیق و منظم بود. نه اهل تملق بود و نه اجازه چاپلوسی را به کسی می‌داد.

وی تأکید کرد: آیت الله هاشمی از سال ۱۳۳۷ مبارزات خود را آغاز کرد. ایشان با مدیریت عالی در مجلس، کارها و طرح های عظیم نو و زیربنایی، تأسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با حکم امام خمینی (ره) ، نقش مؤثر در خبرگان رهبری و انتخاب رهبر انقلاب نشان دادند که دارای چه ظرفیت عظیمی برای نظام هستند. به بعد علمی ایشان نیز کمتر توجه می شود ایشان یک اسلام شناس واقع‌بین و واقع‌گرا بودند.

این استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این پرسش که چرا عده‌ای با هاشمی مخالف بودند؟ گفت: دشمنی‌ها با آیت‌الله هاشمی نه از روی نقاط ضعف بلکه از روی نقاط قوت ایشان بود. عده‌ای به ایشان حسادت می‌کردند و عده‌ای نیز حضور آقای هاشمی را برای منفعت‌طلبی های خود مزاحم می‌دیدند. هنوز هم مشاهده می‌کنیم که برخی روزنامه‌ها از اعمال زشت گذشته خود در خبرسازی‌ها  علیه آیت الله هاشمی دست نکشیده‌اند و این نشان از کینه دیرین آنها نسبت به آقای هاشمی دارد. عده‌ای قصد دارند تا نام و یاد هاشمی را به فراموشخانه بسپارند اما اشتباه می کنند زیرا او کارهایی تاریخی انجام داده است که از اذهان ملت ایران بیرون نخواهد رفت. امروز هر کجای کشور که برویم آثاری از آیت الله هاشمی رفسنجانی مشاهده می کنیم.

منتجب نیا شناخت صحیح شخصیت‌ها و معرفی آنها به جامعه را از وظایف اصلی نخبگان سیاسی کشور دانست که باعث می شود تا نام و یاد امثال آقای هاشمی تحت تأثیر بدخواهی ها قرار نگیرد.

وی در پایان تصریح کرد: خلاء بوجود آمده از فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی به سادگی قابل جبران نیست و لطف خاص الهی را می طلبد. امیدواریم راهشان ادامه یابد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها