سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 25
کد خبر: ۷۳۳۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه راهیان نور در سال آینده متحول می‌شود، گفت: حد تجاوز دشمن بعثی باید مشخص شود چون این اقدام باعث مشخص شدن عظمت دفاع مقدس و شکست دادن دشمن برای مردم می‌شود.
 تدبیر24 »سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در حاشیه حضور در یادمان شهدای عملیات فتح المبین و در پایان سفر  دو روزه به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اظهار کرد: توفیقی از جانب خداوند حاصل شد که در این سفر دو روزه بسیاری از یادمان‌ها را از منطقه فاو تا شوش بازدید به عمل آوریم و در سنگرهای دفاعی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نیز حضور یافتیم. در یادمان‌های شهدا نسبت به گذشته تحولات مهمی اتفاق افتاده و کارهای خوبی انجام گرفته است، یادمان‌ها با طراحی‌های خوبی ایجاد شده است؛ اما طبیعی است انتظاری که فرمانده معظم کل قوا دارند، ارتقا و اعتلاء این یادمان‌هاست که کار بزرگی بایستی انجام شود. با مسئولان صحبت کردیم که همانند اقداماتی که در یادمان فتح المبین انجام شده و سنگرهای خودی و دشمن بازسازی شده است و زائران از میان سنگرها عبور می‌کنند در سایر جبهه‌های منطقه خوزستان و سایر مناطق در حد ممکن مکان‌هایی که می‌شود زمین را تملک کرد، انجام شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: با تابلوها، میله‌ها و نرده‌هایی باید محدوده‌ای که ارتش متجاوز بعثی پیشروی کرده و امنیت ما را به خطر انداخته و سرزمین ما را تصرف کرده به زائران نشان داده شود. این اقدامات باعث می‌شود عظمت دفاع مقدس و شکست دادن دشمن برای مردم بیشتر تفهیم شود و همچنین این اقدام باعث می‌شود زائران با روح و جانشان به این درک و فهم برسند که مشکلی در جهان در برابر این ملت وجود ندارد که قابل حل و فصل و انجام دادن نباشد.

سردار باقری با بیان اینکه مشکلی بزرگتر از حمله دشمن به کشورمان نداشته‌ایم، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حمله متجاوزگرانه رژیم بعث عراق با وسعت زیادی علیه ما انجام شد و رزمندگان با دست خالی دشمن را شکست دادند.

وی در ادامه با اشاره به انتظارات مقام معظم رهبری در دیدار 16 اسفند تصریح کرد: به امید خدا سال 96 سال تحول و ارتقای کیفی راهیان نور باشد. بعضی مواقع ما هدف را کمیت قرار می‌دهیم که در جای خود مهم است؛ اما برخی مواقع تمرکز و ‌نشانه گذاری را به سمت کیفیت قرار می‌دهیم و این کیفیت و تعمیق مهم است. اگر ما از سیره شهدا و رزمندگان، فرهنگ کار و سخت کوشی را یاد بگیریم مانند ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها که بعد از جنگ جهانی در نهایت نابودی کامل به سر می‌بردند خود را به وضعیت خوب اقتصادی رساندند، می‌توانیم وضعیت خود را بهتر کنیم.

سرلشکر باقری گفت: فرهنگ دفاع مقدس می‌تواند ما را از وضعیت نابسامان گذشته و از وضعیت نه‌چندان مناسب فعلی به وضعیت‌های عالی برساند و ما را جزو الگوها و اسوه‌های جهان قرار دهد.

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس را بایستی در یادمان‌ها با عمل و نشان دادن الگوها به مردم تفهیم کنیم و خودمان نیز یاد بگیریم، گفت: فرهنگ دفاع مقدس مهمتر از آنچه که از حیث نظامی اتفاق افتاده است، باید در سفر چهار پنج روزه ملت ایران به این سرزمین مقدس درونی و نهادینه شود. این هنر ماست که با استفاده از همه امکانات هنری و راه‌های گوناگون متصور این مسیر را بتوانیم برای مردم هموار کنیم که این فرهنگ برای آن‌ها مخصوصا نسل جوان که بیشتر زائران جوان هستند، درونی شود.

سرلشکر باقری اظهار کرد: راهیان نور برای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و سایرین نعمتی عظیم است که خداوند به آن‌ها داده است تا از سفره‌ای که رزمندگان باز کرده‌اند توشه‌ای برچینند و آینده این ملت را بهتر از آنچه که است، بسازند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به بازدیدی که از یگان‌های مرزی داشت اشاره  و خاطرنشان کرد:در مرزهای کشور هیچ احساس خطری نداریم. مشکلات فی مابین ایران و عراق حل و فصل شده است. با وجود اینکه برخی از دشمنان ما پایگاه‌هایی در کشورهای منطقه دارند اما هیچ‌گونه نگرانی برای امنیت مرزها و سرزمین نداریم و به برکت دفاع مقدس و خون شهدا در بالاترین سطح قدرت بازدارندگی قرار داریم.

وی گفت: نیروهای مسلح با آمادگی دفاعی و امنیتی کامل در مرزها حضور دارند و با هوشیاری به تامین امنیت مشغول هستند.

سرلشکر باقری در خصوص مهمترین برنامه‌های نیروهای مسلح در سال آینده نیز گفت: مهمترین مسئولیت نیروهای مسلح برقراری امنیت و دفاع از کشور است که برنامه‌های لازم برای سال 96 طراحی شده و به تصویب فرمانده معظم کل قوا رسیده است. همه مقدمات این اقدامات فراهم شده است و به موقع اجرا خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رزمایش‌ها را در سال آینده به نوبت در ماه‌های گوناگون سال در زمین، هوا و دریا برگزار خواهیم کرد و همه آموزش‌ها و تمرین‌ها طبق روال عادی انجام خواهند شد، هوشیاری‌های اطلاعاتی و مراقبت از فریب کاری‌ها و اقدامات دشمن به موقع انجام می‌شود.  

وی در ادامه از وجود برنامه‌هایی برای  افزایش توان نیروهای مسلح خبر داد و گفت: برنامه‌هایی در بخش‌های صنعت دفاعی، نیروی انسانی، زیرساخت‌های دفاعی و... در حال انجام است، هماهنگی کامل بین نیروهای مسلح و دولت و ملت ایران وجود دارد و هیچ مشکلی از این جهت نداریم.

سرلشکر باقری در پایان به نقش تاثیرگذار رسانه در سفرهای راهیان نور اشاره کرد و افزود: تاثیر رسانه امروزه نسبت به گذشته خیلی رشد پیدا کرده است. در رسانه‌های مربوط به راهیان نور برنامه‌های خوبی در این خصوص انجام شده است، انتظار می‌رود با توجه به اینکه در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس فیبر نوری وجود دارد، رسانه‌ها فعال‌تر و ارتباطات قوی‌تر باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها