بسیج همه امکانات وزارت کار شریعتمداری

بسیج همه امکانات وزارت کار

در این میان، درحالی‌که در ایران در شرایطی به جنگ کرونا رفته‌ایم که شدیدترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را هم تحمل می‌کنیم، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بسیج همه امکانات...
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
در این وانفسا روحانی کجاست؟ ربیعی

در این وانفسا روحانی کجاست؟

روز شنبه سوم اسفند در جمع مدیران مطبوعات در وزارت ارشاد که با حضور آقای حریرچی، معاون وزارت بهداشت برگزار شد، اولین سخنم این بود که برای عبور از بحران کرونا، آن را سیاسی نکنیم.
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 08
کد خبر: ۷۳۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به ضرورت توسعه جنگل‌ها، گفت: تثبیت خاک و افزایش جذب آب از مهم‌ترین مزایای کاشت درخت است.

تدبیر24 »خلیل آقاجانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از مهم‌ترین فواید توسعه کاشت درخت می‌توان به تولید اکسیژن، تعدیل آب و هوا و دمای محیط، کاهش آلودگی صوتی، تنظیم هوا، تامین آب توسط آبخیزها، جلوگیری از فرسایش و حفظ خاک در مقابل باد و هرزآب‌ها، تشکیل خاک، کنترل آلودگی‌ها و مسمومیت‌زدایی‌ پناهگاه و زیستگاه منطقه‌ و محلی برای پرورش انواع گونه‌ای مهاجر و بومی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه منابع‌طبیعی ارکان اصلی توسعه پایدار هر کشور است، افزود: جنگل‌های استان عاملی در کاهش فرسایش خاک و جذب گرد و غبار موجود در هوا است که همین امر لزوم توجه به جنگل‌ها را بیش از پیش نمایان می‌کند.

این مسئول بر ضرورت توجه به حفظ، توسعه و احیای جنگل‌کاری در استان تاکید کرد و افزود: امروز گسترش صنعت و افزایش جمعیت در کنار توسعه شهرنشینی موجب شده است تا به سرمایه عظیم جنگل بها داده نشود که در صورت اهتمام به این مقوله از سوی مردم و مسئولان امر، شاهد بروز مشکلات ناشی از فرسایش خاک و تولیدات زراعی و فقرغذایی و بلایای طبیعی نخواهیم شد.

وی تصریح کرد: بی‌تفاوتی نسبت به جنگل‌کاری در درازمدت موجب بروز سیلاب‌های ویرانگر می‌شود که در این رابطه باید به این موضوع توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

آقاجانلو با اعلام اینکه جنگل‌کاری در استان زنجان قدمت طولانی داشته و ریشه در آیین‌های مذهبی، باورها و اعتقادات دینی دارد، افزود: وجود درختان کهنسال و قدیمی در مکان‌های دینی و مذهبی حکایت از انبوهی و سرسبزی جنگل‌های استان در گذشته داشته است که مقایسه آن با نواحی مجاور بیانگر عمق تخریب و فاجعه است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها