سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 28
کد خبر: ۷۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۲
معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در فضای اقتصادی شاهد بهبود هستیم، گفت: گزارش ۱۰۰ روزه درباره وضعیت کشور در زمان تحویل به دولت و اهم خدمات ۱۰۰ روزه دولت روحانی به مردم ارائه خواهد شد.

 به گزارش تدبیر24 به نقل از فارس، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم بزرگداشت روز ملی کیفیت در مورد اینکه آیا مذاکرات 1+5 و بحث رفع تحریم‌ها نمود عینی در اقتصاد کشور داشته‌ است، اظهار داشت: مجموعه انتظارات مثبت در زمینه اقتصادی یکی از مهمترین نظام‌‌های انگیزشی برای تولید بیشتر و فعالیت، کار و سرمایه‌گذاری بیشتر در اقتصاد ایران است.

وی افزود: از زمانی که ما یک روال منطقی را در مذاکرات 1+5 آغاز کردیم و آنها نیز تلاش کردند با این روال منطقی همراهی کنند، در سایه این همراهی و تعامل، علی‌رغم اینکه ممکن است به نتیجه نهایی مثبت هم نیانجامد، ولی باید مسیر منطقی را طی کنیم، کاملا شاهد یک بهبود در سطح تولید، سرمایه‌گذاری، فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در کشور هستیم.

وی ادامه داد: امید به آینده در حوزه سرمایه‌گذاری و تولید، حفظ شده و تلاش می‌کنیم که با روش منطقی در حوزه سیاست خارجی هر روز به این امید اضافه کنیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور در مورد برنامه معیشت 100 روزه دولت و زمان ارائه آن نیز به خبرنگار فارس گفت: رئیس جمهور پس از گذشت 100 روز، از روش‌هایی که مصلحت بداند، گزارشی از عکس‌برداری از وضعیت دولت و قوه مجریه در زمان تحویل را به مردم ارائه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: اگر تقسیم وظیفه‌ای صورت گیرد، مسئولان دولتی، معاونین و وزرای دولت مسئول ارائه این گزارش هستند.

وی تاکید کرد: تلاش می‌شود در پایان 100 روز اهم خدمات دولت در این 100 روز نیز به مردم ارائه شود.

شریعتمداری در پاسخ به سؤال دیگری که ‌آیا ستاد تدابیر ویژه اقتصادی منحل شده است، گفت: این ستاد منحل نشده و همچنان وجود دارد.

وی در مورد روند فعالیت سازمان استاندارد نیز گفت: دستگاه مجری و تدوین‌کننده استاندارد نمی‌تواند مجری استاندارد باشد، حتما باید قانونگذار بین دستگاه تدوین‌کننده استاندارد، دستگاه کنترل‌کننده و دستگاه اجرایی تفاوت قائل شود.

شریعتمداری در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه آیا طرح جایگزین برای طرح شبنم و ایران کد تدوین شده است، نیز گفت: این موضوع در کمیته‌های مربوطه در دولت در حال بررسی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها