سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 29
کد خبر: ۷۵۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
به‌رغم آنکه در تمام شهرهای جهان سایت‌های دفن زباله وجود دارند با این حال حجم قابل توجهی از زباله‌های پلاستیکی همچنان به اقیانوس‌ منجمد شمالی راه پیدا می‌کنند.
تدبیر24 »در یک مطالعه جدید آشکار شد که در اقیانوس منجمد شمالی حجم زیادی از مواد و زباله‌های پلاستیکی انباشت شده است. این مواد دور ریختنی از مناطق مختلف دنیا به این منطقه راه پیدا کرده‌اند.

کارشناسان و محققان محیط زیستی از موسسات مختلف در سراسر جهان به نمونه گیری از پلاستیک‌های شناور در قطب شمال در سال ۲۰۱۳ پرداختند.

آنان دریافتند حدود ۳۰۰ میلیارد قطعه کوچک پلاستیک در سطح قطب شمال وجود دارد. همچنین آنان پیش‌بینی کرده‌اند حجم بیشتری مواد پلاستیکی در قسمت‌های زیرین آب‌های این منطقه وجود دارد.

بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۶ حاکی از آن است که حدود هشت میلیون تُن پلاستیک هر سال وارد اقیانوس‌ها در جهان می‌شود. این رقم برابر با آن است که هر دقیقه یک کامیون زباله به اقیانوس‌ها ریخته شود.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، همچنین برآورد شده در سال ۲۰۵۰ شمار مواد پلاستیکی موجود در اقیانوس‌ها از آمار ماهی‌ها بیشتر باشد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها