سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 25
کد خبر: ۷۵۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
تدبیر24 » اگرچه در دهه‌های اخیر شهر ما تهران به لحاظ عمرانی ‌و توسعه ابنیه، رشد فراوانی داشته است اما در زمینه توانمندسازی شهروندان گام بزرگی از سوی هیچ نهاد خدماتی برداشته نشده است. حال آنکه آموزش و توانمندسازی در زمینه‌های مختلف باعث پویایی و بهبود کیفیت زندگی شهری خواهد شد. توسعه شهری در معنای حقیقی آن با رشد فرهنگی و اجتماعی آحاد جامعه میسر است. فرهنگ رانندگی، فرهنگ آپارتمان نشینی، فرهنگ احترام به محیط‌زیست و همه آنچه برای بلوغ فرهنگی و رشد پدیده اعتماد اجتماعی حائز اهمیت است با روش‌های گوناگون تبلیغاتی و آموزشی با امکانات دولتی و شهرداری‌ها و حتی تبلیغات هدفمند و غیر کلیشه‌ای در سطح شهرها قابل دستیابی است.

آموزش و توانمندسازی شهروندان یکی از حقوق شهروندی است که توجه به آن باعث پویایی و بهبود کیفیت زندگی شهری خواهد شد. کاهش آسیب‌های اجتماعی تنها از این طریق میسر است. تهران ما در بسیاری از مناطق خود از جمله خیابان هرندی، منطقه شوش و حتی مناطق شهری شمالی‌تر با مشکلات عریان اجتماعی همچون پدیده اعتیاد، خیابان‌خواب‌ها و زنان بی‌سرپناه روبه‌رو است. مشکلاتی که تنها راهکار برخورد حقیقی با آن توسعه جدی آموزش‌های شهری و توانمند سازی شهروندان است.

در این مسیر زنان به عنوان سفیران امید، می‌توانند با توسل به همت خود و حمایت نهاد بزرگی چون شهرداری بسیار از آسیب‌های اجتماعی را شناسایی، پیشگیری و چاره‌جویی کنند. تلاش برای رفع آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های موجود ارزشمند و مثمرثمر خواهد بود. شهرداری نیز با تخصیص بودجه‌های معقول و هزینه‌کرد آن در مسیر صحیح می‌تواند این مهم را به سرمنزل مقصود برساند.


*فاطمه فكوريان

مشاور امور بانوان  فرمانداري ويژه ري
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها