سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - 2020 October 20
کد خبر: ۷۶۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۹
نیویورک تایمز نوشت: یک فرمانده ارشد نیروی دریایی آمریکا مسئولیت کامل اشتباه های پی در پی در خصوص اعلام مقصد ناو هواپیمابر کارل وینسون را به عهده گرفت.
تدبیر24 » دریاسالار هری هریس، رئیس فرماندهی اقیانوس آرام، در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: اشتباه من این بود که اطلاعات کاملی به رسانه ها ندادم.
به نوشته این رسانه، دریاسالار هریس به ناو کارل وینسون دستور داده بود که پهلوگیری موقت در یک بندر در استرالیا را لغو کرده و به سمت شمال حرکت کند. اما گزارش بدموقع این دستور به رسانه ها، این ابهام را ایجاد کرده بود که این ناو فورا به سمت شمال حرکت خواهد کرد.
این در حالی است که در واقع قرار بود این ناو به سمت جنوب رفته و برای یک رزمایش مشترک در اقیانوس هند به نیروی دریایی استرالیا بپیوندد.
به گزارش ایرنا، در هشتم ماه آوریل (برابر با 19 فروردین ماه) 'فرماندهی اقیانوس آرام ' آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ناو هواپیمابر 'کارل وینسون' (Carl Vinson) و ناوگروه همراه آن، سنگاپور را به سوی غرب اقیانوس آرام ترک می کند.
به دنبال اعلام این خبر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و دیگر مشاوران ارشد وی با برجسته کردن اعزام این ناو گروه، آن را پاسخ دولت خود به آزمایش های موشکی 'پیونگ یانگ' توصیف کردند.
بعدها، با انتشار تصاویری از سوی نیروی دریایی آمریکا مشخص شد که ناو گروه کارل وینسون برخلاف آن چیزی که قبلا گزارش شده در تنگه 'سوندا' (Sunda) در نزدیکی اندونزی قرار دارد.
مقامات ارشد ارتش آمریکا پس از بیانیه فرماندهی اقیانوس آرام به سی.ان.ان. گفتند که این ناوگروه در ابتدا باید رزمایش مشترک نظامی برنامه ریزی شده ای را با نیروی دریایی استرالیا تکمیل و به پایان برساند.
موضوع زمانی گیج کننده تر شد که 'جیمز متیس' وزیر دفاع آمریکا هفته قبل از این اتفاقات به خبرنگاران گفته بود که این رزمایش لغو شده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها