FATF و منافع ملي رحیمی

FATF و منافع ملي

بحث FATF بحثي است كه در كشور با پيچيدگي‌هايي بعضا ناضرور همراه شده است و به هرحال ما در اين رابطه نيز همچون ديگر مسائل كلان و مهم كشور، نيازمند اجماعي حداكثري هستيم.
موضع احتمالا مثبت ترامپ عبدی

موضع احتمالا مثبت ترامپ

در ميان همه مواضع و حتي اظهارات عجيب و غريب ترامپ، به نظر مي‌رسد كه يك مورد آن جالب و منطقي است البته اگر در آينده تغيير راي ندهد.
چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019 October 23
کد خبر: ۷۶۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
نتانیاهو:
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد قطعنامه یونسکو درباره اشغال شهر قدس و مخالفت با حاکمیت اسرائیل بر این شهر، "احمقانه" است!
تدبیر24 »بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: قطعنامه سازمان یونسکو مبنی بر اینکه قدس شرقی اشغال شده است و اسرائیل حاکمیتی بر آن ندارد، "احمقانه" است!

وی افزود: اسرائیل طی دو روز گذشته تماس‌های زیادی با رهبران و وزرای خارجه کشورهای عضو یونسکو داشته است. این مسئله در کاهش تعداد کشورهایی که از این قطعنامه حمایت کردند، تأثیر داشت. سال گذشته ۳۲ کشور به نفع قطعنامه یونسکو رأی دادند اما امسال این تعداد به ۲۲ کشور رسید.

نتانیاهو تأکید کرد: اسرائیل به تلاش‌های خود برای فشار آوردن بر کشورهای عضو یونسکو ادامه می‌دهد تا درصد رأی‌گیری در قطعنامه‌هایی که اسرائیل را محکوم می‌کنند، به صفر برساند.

وی گفت: "کشورهایی که امروزه از رأی دادن امتناع یا از اسرائیل حمایت می‌کنند، بیشتر از تعداد کشورهایی است که با اسرائیل مخالفت می‌کنند."

این ادعای نتانیاهو در حالی مطرح شده که اخیرا شورای امنیت دسامبر گذشته قطعنامه‌ای را علیه شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی با اکثریت آراء تصویب کرد. این قطعنامه با ۱۴ رای موافق تصویب شد و آمریکا نیز برای نخستین بار از وتوی آن خودداری کرد.

برچسب ها: قطعنامه
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها