سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 29
کد خبر: ۷۷۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
در جریان تمرینات رزمی نیروهای دریایی آمریکا در کره جنوبی یک ناو جنگی این کشور با یک فروند کشتی ماهیگیری کره‌ای برخورد کرد.
تدبیر24»این در شرایطی است که ناوهای آمریکایی در هفته های گذشته حضور گسترده و پر رنگی در شبه جزیره کره داشته اند و کره شمالی از این بابت ابراز گلایه و انتقاد کرده است.
بر اساس گزارش وزارت دفاع کره جنوبی، ظاهرا این اتفاق دیروز (سه شنبه) رخ داده و این وزارتخانه با اشاره به این حادثه تصریح کرده که به ندرت دیده شده است چنین حادثه ای در جریان تمرینات ناوها در منطقه رخ دهد.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی هم گزارش کرده که ناو جنگی «یو اس اس چامپلین» آمریکا حوالی ظهر با این کشتی ماهیگیری برخورد کرده است.
این ناو حامل موشک های کروز آمریکا، زمانی با کشتی بزرگ ماهیگیری کره جنوبی برخورد کرد که نزدیک به شش نفر خدمه و ملوان در آن حضور داشتند.
با این وصف گزارش ها حاکی است که در جریان وقوع این رویداد به هیچ یک از سرنشینان کشتی ماهیگیری آسیبی وارد نشده است.
نیروی دریایی آمریکا و وزارت دفاع کره جنوبی در حال بررسی این هستند که این اتفاق چگونه رخ داده و چه میزان خسارت به کشتی ماهیگیری وارد شده است.
ناوهای آمریکایی بخشی از ناوگروه هجومی «کارل وینسون» هستند که آمریکا به اطراف شبه جزیره کره و اقیانوس آرام اعزام کرده است تا تحرکات کره شمالی را زیر نظر داشته باشد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها