مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 23
کد خبر: ۷۷۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انتظار داشتم در مناظره‌ها سوالی در مورد برنامه‌های حوزه سلامت مطرح شود، متاسفانه برخی کاندیداها به جای اعلام برنامه‌ها، بحث‌ها را به سمت جنجال، بداخلاقی و مناظره‌های آمریکایی بردند.
تدبیر24»سید حسن هاشمی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره تبلیغات انتخابات و جایگاه سلامت در این تبلیغات افزود: دکتر روحانی در مناظره‌ها اشاره‌ای به دستاوردهای طرح تحول سلامت داشتند، معنای آن این است که اگر مورد اقبال و رأی مردم قرار گیرند، حتما طرح تحول سلامت و دستاوردهای آن با قدرت بیشتر ادامه پیدا می‌کند.
وی گفت: انتظار این بود که سوالات مناظره‌ها طوری طراحی می‌شد که در مباحثی که کاندیداها دارند، به موضوع مهم سلامت و برنامه‌های نامزدها در این حوزه اشاره می‌شد.نمی‌دانم چرا موضوع به این مهمی مطرح نشد، البته من خوشبین هستم و فکر نمی‌کنم عمدی در کار بوده باشد.
هاشمی افزود: آنچه بیشتر مرا متاسف کرد، این بود که برخی کاندیداها، مناظره‌ها را به سمت موضوع‌های غیر مرتبط با سوالات و به عقیده من مسیر ناسالم و بداخلاقی بردند به همین علت فرصت نشد که به موضوع‌های اصلی پرداخته شود.
وزیر بهداشت ادامه داد: یک نمونه آن، پاسخی بود که درباره سوال مربوط به حوزه علم و دانش و پژوهش و پیشرفت کشور مطرح شد، به نظر من بعد از اقتصاد، این مهمترین موضوع کشور است و همه پیشرفت کشور به این بستگی دارد که دولت و کاندیدای ریاست جمهوری برای حوزه علم و دانش که آینده کشور در گرو آن است، چه برنامه‌ای و چه نگاهی دارد.
وی افزود: دیدیم که در پاسخ به این پرسش، کاندیداها چه مسائلی را مطرح کردند، چطور بحث را شروع کردند و به انحراف کشاندند، از بداخلاقی درباره یک نفر شروع کردند که حتی اگر موضوعی هم باشد باید برود در دستگاه قضایی و حکم بدهند، چرا بیخود جنجال درست می‌کنیم.
هاشمی گفت: برای من که یک فرد دانشگاهی هستم و دغدغه من حوزه علم و سلامت است، اصلا متوجه نشدم که آقایان کاندیداها در حوزه علم و دانش و ارتباط با مجامع بین‌المللی چه کاری می‌خواهند انجام دهند. اصلا پاسخی که دادند چه ربطی به سوال داشت، اگر حتی کسی تخلفی هم داشته باشد و گناهی مرتکب شده باشد و دادگاه صالح برای او حکم صادر کرده است، حتما مجازات خواهد شد. تردیدی در این زمینه وجود ندارد، مگر اینکه بخواهیم به کل نظام تردید وارد کنیم.
وی به خبرنگار ایرنا گفت: فکر نمی‌کنم عمدی در کار بود که موضوع مهم سلامت، در برنامه کاندیداها و سوالات مطرح نشد اما مسئله مهمتر از آن، شکایتی است که همیشه مطرح کرده‌ام و آن بداخلاقی است که در کشور دیده می‌شود، ظاهرا مناظره‌های ما هم دست کمی از مناظره‌های آمریکایی که این قدر به آنها بد و بیراه می‌گوییم ندارد، البته همه کاندیداها این طور نبودند.
هاشمی افزود: نکته مهم دیگر این است که برخی ادعاها و وعده‌هایی که این روزها از سوی برخی کاندیداها، در فضای انتخابات می‌شنویم خیلی عجیب است. نمی‌دانم، پول آن از کجا قرار است، آورده و در کشور توزیع شود.
وزیر بهداشت گفت: هنوز در بخش‌های مختلف مطالبات فراوان و کمبودهای مالی زیادی وجود دارد. از سازمان تامین اجتماعی و سایر بیمه‌ها حدود یک سال است که چندین هزار میلیارد تومان طلب داریم و به همین نسبت به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی بدهکار هستیم، بودجه دولت محدود است، چطور می‌توان این وعده‌های هزاران میلیاردی را بدون بودجه اجرا کرد.
هاشمی گفت: در حوزه سلامت، کارهای بزرگی باید انجام شود، ساختار وزارت بهداشت و بیمه‌ها باید تجدیدنظر شود، کارهای زیادی در این دولت برای بهبود کیفیت خدمات درمانی، افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت در سراسر کشور و کاهش هزینه‌های درمانی مردم انجام شد که با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست اما این مسیر باید ادامه پیدا کند تا بتوانیم به وظیفه خود در مقابل مردم عمل کنیم.
هاشمی گفت: اگر توسعه‌هایی که در حوزه سلامت در این دوره انجام شد، در دوره‌های قبل انجام شده بود، این قدر مشکل نداشتیم و اگر این روند ادامه پیدا کند و برنامه‌های طرح تحول سلامت به سرانجام برسد، هزاران شغل ایجاد می‌شود، شاخص بروز بیماری‌های مختلف واگیر و غیر واگیر با برنامه‌های پیشگیرانه و آموزش همگانی بهبود می‌یابد، چهره مراکز بهداشتی و درمانی کشور تغییر می‌کند و در شأن مردم می‌شود و مسیر تحول سلامت به اهداف خود می‌رسد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها