ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 15
کد خبر: ۷۹۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۸
تعطيلات مرسوم خرداد، در سال جاري با احتساب دو روز پايان هفته و در نظر گرفتن روز شنبه به‌عنوان بين‌التعطيلين موجب شده تا شش روز تعطيلات براي مردم در عمل رقم بخورد و حجمي از بي‌برنامگي، بی‌نظمي توام با معضل و مشكل در سفر براي شهروندان پیش بیاید.
تدبیر24» شوربختانه سازمان متولي گردشگري كشور فاقد هر نوع برنامه براي تدوين يا تنطيم سفر براي 80ميليون ايراني در اين ايام تعطيلات است. از سوي ديگر آژانس‌هاي مسافرتي براي خروج مسافران ايراني به خارج از كشور، برنامه‌هاي زيادي تحت عنوان تورهاي تعطيلات خرداد گذاشته‌اند كه بيشترين مقصد اين تورها، تركيه، گرجستان و ارمنستان است كه به این دلیل حجم زيادي ارز از كشور خارج مي‌شود، اما در داخل سازمان متولي امر گردشگري كوچك‌ترين گامی براي تنظيم يا تعريف سفر براي مابقي شهروندان ايراني تعريف و قرار نداده است كه اين امر موجب ترافيك و تراكم سنگين گردشگران به سمت شهرهاي شمالي كشور و بروز سوانح، خسارات به محيط زيست و دفع وقت ايرانيان، بروز مشكل براي پليس راه و ساكنان شهرهاي شمالي كشور می‌شود كه تمامي اينها مصيبت تلقي مي‌شود و منشأ آن متوليان گردشگري كشور محسوب مي‌شوند. اين در حالي است كه اگر نيم‌نگاهي به ساير جاذبه‌هاي گردشگري كشور داشته باشيم، مي‌توان با يك برنامه‌ريزي دقيق بسياري از اين سفرهاي گردشگري شهروندان ايراني را به سمت استان‌هاي غربي، شمال غربي و مركز كشور هدايت كرد تا از يك سو مشكلات و معضلات فوق ايجاد نشود و از ديگر سو موجب آشنايي با آداب، رسوم، سنن و فرهنگ ساير نقاط كشور و توزيع عادلانه درآمد گردشگري بين مناطق ديگر كشور شود. واقعيت اين است كه تعطيلات مرسوم خرداد يك واقعيت بوده و با در نظرگرفتن ٢50‌هزار نفري كه مهمان حرم مطهر خواهند بود، بايد براي ساير شهرونداني كه قصد سفر در اين ايام را دارند لاجرم برنامه سفر را تعريف كنيم تا از يك‌سو از خروج ارز از كشور جلوگيري شود و از ديگر سو شاهد ترافيك و تراكم سفر به يك نقطه خاص از كشور نباشيم و از بابتی به طبيعت، محيط‌زيست و شهروندان آسيب وارد نشود. دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط و متولي امر، وظيفه خدمت‌رساني را دارند و بايد نوكري ملت را داشته باشند، زيرا كلي بودجه براي اين امر دريافت مي‌كنند و تحقق اين امر يعني تحقق حقوق شهروندي.


حسین احمدی نیاز، حقوقدان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها