ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 25
کد خبر: ۸۰۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
مطالعات زیست‌محیطی نشان می‌دهد که سطح اکسیژن اقیانوس‌ها از دهه ۱۹۸۰ تاکنون بر اثر تغییرات اقلیمی کاهش یافته است.
تدبیر24»بررسی جدید روی اطلاعات جمع‌آوری شده از اقیانوس‌های جهان طی ۵۰ سال حاکی از کاهش حجم اکسیژن اقیانوس‌ها از دهه ۱۹۸۰ است که می‌تواند برای حیات دریایی دردسرساز باشد و استرس‌های تنفسی بوجود آورد.

این مطالعه دراین‌باره بحث می‌کند که تغییرات طبیعی در دما می‌تواند علت کاهش سطح اکسیژن باشد.

در این مطالعه گروهی از کارشناسان آمریکایی و ژاپنی به بررسی اطلاعات اکسیژن حل شده در اقیانوس‌های جهان از سال ۱۹۵۸ پرداخته‌اند. به گفته آنها جنبه مهم نتایج بدست آمده این است که در حال حاضر میزان کاهش اکسیژن جهانی از تنوع تصادفیِ طبیعی فراتر رفته است. همچنین این اطلاعات تایید کننده نقش فعالیت‌های بشر در گرمای جهانی و به عنوان ریشه اصلی کاهش اکسیژن است.

به گزارش مونگابی، در عین حال این مطالعه پیش از همه کاهش سطح اکسیژن را به مجموعه‌ای از تغییرات در فرآیندهای جریان اقیانوسی، ترکیبی و بیوشیمیایی نسبت داده و آن را صرفا پیامد گرم شدن آب‌ اقیانوس‌ها نمی‌داند و بنابراین تاکید دارد که اگر کاهش سطح اکسیژن صرفا ناشی از گرم شدن آب‌ها بود این کاهش، دو تا سه برابر سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها اتفاق می‌افتاد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها