ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 04
کد خبر: ۸۰۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با محکوم کردن حادثه تروریستی تهران و تسلیت به بازماندگان شهدای این حادثه تاکید کرد: تجربه نشان داده این حوادث در نهایت به تحکیم و تقویت وحدت ملت ایران منجر می‌شود.
تدبیر24»حشمت الله فلاحت پیشه ، در تشریح حادثه تروریستی مجلس گفت: ساعت حدود 10:15 بود که چند نفر از نمایندگانی که بیرون صحن قرار ملاقات داشتند سراسیمه وارد صحن مجلس شدند و گفتند که داعش حمله کرده است.

فلاحت پیشه تصریح کرد: در ابتدا حتی برخی از نمایندگان این مسئله را به شوخی گرفتند، اما وقتی صدای گلوله از دم در صحن شنیده شد همه متوجه شدند که قضیه جدی است.

فلاحت پیشه گفت: تروریست‌ها از سهل الوصول‌ترین گیت که همان گیت ارتباط مردمی است وارد شدند و از همان ابتدای درب ورودی تمام مردم حاضر را به گلوله و رگبار بستند و هدف آنها تنها ایجاد رعب و وحشت بود.

وی افزود: این افراد با ورود به مجلس به دلیل مقاومت نیروهای امنیتی وارد طبقات شدند و از طبقه یک به بالا دفاتر را به گلوله بستند و در نهایت در طبقه چهارم سنگر گرفتند.

وی تصریح کرد: بعد از چند ساعت درگیری نیروهای امنیتی و نظامی با این افراد در نهایت قائله ختم شد و علت طولانی شدن قائله هم این بود که نیروهای نظامی و امنیتی تلاش داشتند تا با حداقل تلفات قائله خاتمه یابد، زیرا مردم نزدیک این افراد بودند و برخی گروگان گرفته شده بودند.

وی افزود: خوشبختانه با به هلاکت رسیدن این افراد قائله ختم شد و می‌توان گفت کار آنها ارزش علمیاتی نداشت و تنها هدف ضربه به جمهوری اسلامی بود که قطعا نتیجه عکس خواهند گرفت و این علمیات در گام اول وحدت مردم کشور را تقویت کرد و یک بیدارباش جدی برای کشور در آینده است.

فلاحت پیشه افزود: اینها در ابتدا سه تیم بودند که یک تیم قبل از هر اقدام منهدم شد و تیم دیگر در مرقد امام (ره) عملیات کرد که می‌توان گفت عملیات آنها کار شاق و سختی نیست، زیرا مرقد امام (ره) یک مکان عمومی است که تردد همه افراد در آن وجود دارد.

فلاحت پیشه تصریح کرد: اما در خصوص تیمی که در مجلس عملیات انجام دادند جای سوالاتی وجود دارد، هرچند که این افراد هم از گیت ارتباط مردمی استفاده کردند.

هدف آرمانی تروریست‌ها گروگانگیری و یا کشتار نمایندگان بود

این نماینده مجلس با بیان اینکه هدف آرمانی تروریست‌ها رسیدن به صحن مجلس و گروگان گرفتن نمایندگان و یا کشتار آنها بوده است، گفت: هر یک از این افراد 10 تا 15 نارنجک همراه با خشاب‌های متعدد داشتند، اما به خاطر مقاومت نیروهای امنیتی مجبور شدند مسیر خود را به سمت دفاتر و طبقات مجلس تغییر دهند.

وی افزود: آنها در حالی که چند متر با صحن مجلس فاصله داشتند مجبور به تغییر مسیر شدند و وارد طبقات شدند.

فلاحت پیشه این عملیات تروریستی را عاملی برای تقویت وحدت در کشور دانست و اظهار کرد: تجربه نشان داده که مردم ایران در این حوادث اتحادشان بیشتر شده است.

هرکسی این حادثه را "جناحی" کند مورد مواخذه مردم قرار می‌گیرد

وی افزود: هر کس که بخواهد این موضوع را جناحی کند و ربط به انتخابات بدهد قطعا مورد مواخذه مردم و افکار عمومی واقع می‌شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: شهدای این حادثه مظلوم ترین مردم ایران بودند که برای پیگیری مشکلشان به مجلس آمده بودند و داعش زمانی که حمله کرد برایش جناح سیاسی و مرد و زن و کودک و بزرگ مطرح نبود و همه مردم را به رگبار بست.

وی افزود: همه باید بدانیم داعش دشمن تمام ملت ایران است و همه باید بر محور وحدت ملی و مردم و مسئولین در کنار هم برای مبارزه با تروریست تلاش کنیم.

فلاحت پیشه تصریح کرد: همچنین این حادثه یک بیدارباش جدی برای کشور است که باید هوشیارتر از همیشه باشیم.

این نماینده مجلس افزود: در حال حاضر داعش و همپیمانانش که از تشکیل دولت آرمانی شام و عراق مایوس شده‌اند با تجهیزات و پول های فراوانی که دارند به عملیات انتحاری روی آورده اند که در این زمینه نیز در سراشیبی سقوط هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون امنیت مطلوبی در تهران برقرار است گفت: هیچ مشکل امنیتی در حال حاضر وجود ندارد و طولانی شدن قائله نیز به خاطر کاهش تلفات بود، وگرنه به راحتی می‌شد در کوتاهترین زمان قائله را ختم کرد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها