واکاوی تصمیم ماندن در برجام آقایی

واکاوی تصمیم ماندن در برجام

هرچند قریب به دو هفته است که آمریکا خروجش از برجام را اعلام کرده اما هنوز صحبت‎های زیادی درباره نحوه مواجهه ایران با این موضوع مطرح می‌شود که بد نیست در این‌باره نکاتی را یادآور شویم.
منع قانونی نشر مطالب جلسات غیرعلنی مجلس کشاورز

منع قانونی نشر مطالب جلسات غیرعلنی مجلس

در موارد متعددی مشاهده شده که برخی از نمایندگان مجلس بدون توجه به پیامد‌هایی که ممکن است انتشار برخی اخبار و مطالب برای کشور و ملت به همراه داشته باشند، تنها با این توجیه که مردم را باید از همه امور آگاه ساخت، اقدام به نشر و انتشار اخبار مربوط به جلسات غیرعلنی به طرق مختلف می‌کنند.
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
کد خبر: ۸۰۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴
مناظره‌های داغ پیش از انتخابات و موضعگیری‌های شفاف کاندیداها در مورد گذشته‌ها و توضیح برنامه آینده خود و رأی آگاهانه مردم به کاندیداهای مورد نظر و انتخاب جناب دکتر روحانی با اکثریت قاطع و پذیرش نتیجه توسط رقبا و طرفدارانش خبر از مهیا بودن فضا برای کار و جلب رضایت بیشتر مردم دارد.
 تدبیر24»اما متاسفانه عملیات انتحاری تروریست‌های داعش در مرقد امام راحل(ره) و مجلس شورای اسلامی جو ملتهبی را در کشور ایجاد کرد و مخالفان رئیس‌جمهور را که بر اثر پیروزی شکوهمند ملت، شکست خورده و غمگین، کنج انزوا برگزیده بودند، از حالت کما خارج کرد و آنها در شبکه‌های مجازی به جولان درآمدند و به هرکس که ناراحت بودند از منتخب مردم و رئیس‌جمهور وقت گرفته تا دیگران را مورد توهین، تهمت و افترا قرار دادند. اگر تروریست‌های آمر این حرکت کور متوجه شوند که عملیات ناموفق آنها موجب چنین دستاوردی برای مخالفان نظام شده، قطعا خیلی خوشحال خواهند گردید. اما آنچه تروریست‌ها را از هر قوم و قبیله‌ای و مذهبی، در ایران با شکست مواجه می‌کند، علاوه بر آمادگی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی حضور آگاهانه مردم رشید و شجاع در صحنه است. از روز پنجشنبه ورق برگشت و در عرصه گروه‌های مجازی در کنار محکومیت عاملان و آمران عملیات تروریستی اکثریت فعالان شروع به محکوم نمودن فرصت طلب‌ها و دفاع از نظام و رئیس‌جمهور و مطالبات بحق مردم کردند. اما بعد از این مقدمه، هدف این یادداشت یادآوری این مطلب است که آقای رئیس‌جمهور از پشتیبانی مردم مطمئن باشند و بر سر اجرای برنامه‌ها و قول‌هایی که به مردم داده‌اند محکم بایستند. به‌رغم اینکه در چند روز گذشته کاملا مشخص شد که کسانی نمی‌خواهند دکتر روحانی و مردم موفق شوند اما باید توجه شود که اگر دولت دوازدهم در عمل به برنامه وعده‌های خود موفق نشود دیگر ظرفیتی در کشور باقی نمانده است که در سایه آن بر مشکلات غلبه کنیم. عدم موفقیت دولت در عرصه‌های مختلف و به‌ویژه اقتصادی و ایجاد اشتعال و بهبودی معیشت خانوارها سریعا منجر به نا امیدی در مردم خواهد شد و بعید به نظر می‌رسد ملت دعوت به حضور در پای صندوق‌های رأی را همچون گذشته با شور و شعف اجابت کنند. مطلب دیگری که باید به آن توجه شود، خارج شدن از حالت بینابینی سیستم اداره کشور است. لازم است اداره کشور به صورت کاملا دموکراتیک و بر مبنای خواست و اراده مردم که در خروجی صندوق‌های رأی جلوه‌گر می‌شود، انجام شود و انتخابات با کارکرد حزبی برگزار و دولت متحمل این همه هزینه مادی و معنوی نگردد. به قول معروف یا زنگی زنگی و یا رومی رومی.


علی‌محمد نمازی، نایب‌رئیس مجمع نمایندگان ادوار
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها