عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۴ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۴
يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - 2021 September 19
کد خبر: ۸۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است وظیفه وزارت کار سیاست‌گذاری در حوزه اشتغال است و ایجاد شغل در کشور به هماهنگی میان دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها نیاز دارد.
تدبیر24» علی خدایی در ارزیابی اقدامات وزارت کار برای ایجاد اشتغال، گفت: به اعتقاد من ابتدا باید حوزه وظایف و اختیارات وزارت کار را بررسی کنیم. وظیفه وزارت کار سیاست‌گذاری است نه ایجاد شغل و ایجاد اشتغال باید در سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها مثل صنعت، معدن و تجارت یا کشاورزی پیگیری شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دولت تلاش می‌کند در حوزه روابط کار با مداخله در سیاست‌گذاری کار را پیش ببرد و با حمایت مالی، مداخله‌گری و برقراری ارتباط میان کارگر و کارفرما اشتغالزایی کند.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه موازی کاری‌ها در حوزه اشتغال معنا ندارد، گفت: اگر قرار است نیروی کار را مهارتی بار بیاوریم، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای مهارت آموزی پیش بینی شده است. بنابر این هرگونه مداخله یکجانبه و غیر کارشناسی نتایج نامطلوبی در سیاستگذاری اشتغال به دنبال دارد.

به گفته خدایی، هم افزایی، انسجام و هماهنگی میان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی لازم است تا اشتغال در کشور ایجاد شود.

این مقام مسئول کارگری درعین حال نبود امنیت شغلی شاغلان، حجم انبوه بیکاران و ازدیاد عرضه نسبت به تقاضا در بازار کار را مهمترین عوامل بحران بیکاری دانست و گفت: امروز فارغ التحصیلان انواع و اقسام گواهینامه‌های مهارتی و آموزشی را در اختیار دارند، در حالی که شغلی برایشان نیست اگر واقعا به دنبال طرح کارورزی هستیم، بخش اعظمی از دانش آموختگان دوره‌های کارآموزی را در دوران تحصیل گذرانده‌اند و اگر هدف مهارت آموزی است، مراکز آموزشی نظیر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را برای بالا بردن مهارت داریم.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار به مشکلات و چالشهای بخش تولید در کشور اشاره و اظهار کرد: اصلی‌ترین عامل رکود تولید، کاهش قدرت خرید مردم است، پس از آن قاچاق کالا و واردات بی رویه و در نهایت ناکارآمدی نظام بانکی است اما همه این موارد خارج از حوزه اختیارات وزارت کار است و این وزارتخانه نقشی در واردات قاچاق یا تغییر نظام بانکی نمی‌تواند داشته باشد.

وی گفت: وقتی آرزوی حل مشکل قاچاق در کشور را داریم، چطور به دنبال تولیدی هستیم که در بازار توان عرضه و رقابت داشته باشد، امروز قاچاق کالا فضا برای شاغلان فعلی را به خطر انداخته و بیکاران را ناامید کرده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها