راند اول تمام شد اما رقابت همچنان ادامه دارد زیباکلام

راند اول تمام شد اما رقابت همچنان ادامه دارد

گرد و غبار و شادی‌های ایرانیان که قدری فرو خواهد نشست، آنگاه به تدریج متوجه خواهند شد که شاید هم خیلی دلیلی برای شادی و سرور در رابطه با برجام و اینکه چه خواهد شد، موجود نبوده.
پیام سفرماکرون به ایران زاهد

پیام سفرماکرون به ایران

سفر رئیس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون به ایران پس از حدود 46 سال، فرصتی درخور و در زمانی مناسب است تا الگویی از روابط تاریخی ایران و فرانسه که به ابتدای قاجار بازمی‌گردد را به نمایش بگذارد.
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
کد خبر: ۸۱۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳
شهرداران کلانشهرها باید نسبت به امور شهری مدیریت جامعی داشته و از سابقه پاکدستی در نزد افکار عمومی برخوردار باشند.
تدبیر24» در شرایطی که مردم به لیست امید رأی دادند و به اصلاح‌طلبان اعتماد کردند، نمایندگان مردم نیز باید شهرداری را انتخاب کنند که از مولفه‌های اصلاح‌طلبی برخوردار باشد. اصلاح‌طلبی در مدیریت شهری تعابیر و اصلاحاتی دربردارد که باید کارکرد گسترده‌ای پیدا کند. از سوی دیگر، شهر نیاز به درآمد پایدار دارد تا بتوان آن را بدون تراکم‌فروشی و با درآمد پایدار شهری اداره کرد. برای دستیابی به منابع پایدار شهری باید از تجارب کشورهای پیشرفته بهره برد. همچنین مدیران شهری باید به مردمی بودن، مردمی حرکت کردن و باور داشتن به دیدگاه مردم اعتقاد راسخ داشته باشند و از سوی نهادهای مدنی نظارت‌پذیری آنها تایید شود. آن مدیر شهری که از ویژگی‌های مذکور برخوردار است، حتی اگر برچسب اصلاح‌طلبی نداشته باشد، باید راه و منش اصلاح‌طلبی را در شهرداری‌ها دنبال کند. در غیر این صورت انتظارات شهروندان تحقق نخواهد یافت. از سوی دیگر با پیروزی قاطع اصلاح‌طلبان این دغدغه در بدنه اجرایی شهرداری‌ها به وجود آمده که اصلاح‌طلبان جناحی برخورد می‌کنند و آنها از شغل خود برکنار می‌شوند. این در حالی است که اصلاح‌طلبان مانند جریان مخالف خود به قلع‌و‌قمع اعتقاد ندارند. این‌گونه نیست که هر فرد غیراصلاح‌طلبی باید از شهرداری برکنار شود و تنها نیروهای اصلاح‌طلب در شهرداری‌ها بمانند. برای اصلاح‌طلبان، ملاک، شایستگی افراد است. با در قدرت قرار گرفتن اصلاح‌طلبان، مدیریت شهری نباید دچار ازهم‌پاشیدگی شود. همه باید خواهان اصولی در مدیریت شهری باشند که مردم خواهان آنند. کارمندان شهرداری‌ها باید به مرام و روش اصلاح‌طلبی عمل کنند، اما ناپاکان باید از مدیریت‌های شهری حذف شوند. فارغ از هرگونه خط و مشی سیاسی، مدیران و نیروهایی که به تغییر و اصلاح در شهر و مدیریت شهری توجه دارند باید در صحنه بمانند. شواری شهر و شهرداری‌ها باید کاملا شفاف عمل‌کنند. شهروندان باید در جریان پروژه‌ها، قراردادها و بودجه‌های عمرانی شهرداری قرار بگیرند. به‌ویژه در شرایط کنونی که شبکه‌های اجتماعی فعال هستند، دانستن حق مردم است. مدیران شهری به گونه‌ای در مساله شفافیت مالی عمل کنند که همه آحاد مردم را ناظر بر رفتار خود بدانند. بدون تردید همه شهرداری‌ها ملزم به شفاف‌سازی مالی هستند و اصلاح‌طلبان باید از شفافیت حمایت کرده و در مسیر آن گام بردارند.


 محمدحسین اردکانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها