ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۸۱۵۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
کارشناسان محیط زیست هشدار می‌دهند که حجم زباله‌های پلاستیکی در قطب جنوب از آنچه پیش‌تر تصور می‌شد بیشتر است.
تدبیر24»قطب جنوب در مقایسه با دیگر مناطق زمین گستره‌ای بکر است که تصور می‌شود منطقه‌ای نسبتا عاری از زباله‌های پلاستیکی باشد هرچند بررسی جدید کارشناسان انگلیسی نشان می‌دهد که سطح میکروپلاستیک‌های موجود در این منطقه پنج برابر بالاتر از حجمی است که منابع بومی اعلام کرده‌اند.

میکروپلاستیک‌ها تکه‌هایی با قطر کمتر از پنج میلی‌متر هستند که در تمام لوازم روزمره همچون خمیر دندان، شامپو و ژل‌های شوینده وجود دارند. همچنین این میکروپلاستیک‌ها از تجزیه شدن زباله‌های پلاستیکی در اقیانوس‌ها هم به وجود می‌آیند.

یافته‌های این مطالعه حاکیست، احتمال دارد زباله‌های پلاستیکی منشا گرفته از بیرونِ این منطقه از "جریان پیراقطبی جنوبگان" عبور کرده و به قطب جنوب برسند در حالی که پیش‌تر تصور می‌شد این منطقه نفوذناپذیر است.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، قطب جنوب که تصور می‌شد کاملا از گستره‌ای بکر و دست‌نخورده برخوردار است، اکوسیستمی شکننده و آسیب‌پذیر است که زیستگاه مهم وال‌ها، فُک‌ها و پنگوئن‌ها به حساب می‌آید و آلوده شدن آن، تهدیدی جدی برای این گونه‌های باارزش است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها