سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 20
کد خبر: ۸۱۵۶۲
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: حمله موشکی سپاه به داعش در واقع واکنش نرم جمهوری اسلامی بود و اگر نیاز باشد جواب سنگین‌تری به تروریست‌ها داده خواهد شد.
تدبیر24»ژرژیک آبرامیان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در "دیرالزور" سوریه، اظهار کرد: در مجموع واکنش ایران اسلامی قابل پیش‌بینی بود چون بلافاصله بعد از حادثه تروریستی در تهران بسیاری از متخصصان که به مسائل ایران اشراف داشتند این موضوع را مطرح کردند که واکنش ایران شدید خواهد بود. یعنی همه انتظار داشتند که جمهوری اسلامی در برابر این جنایت سکوت نخواهد کرد.

وی افزود: مسئولان ما هم عنوان کرده بودند که از تروریست‌ها انتقام سختی خواهند گرفت و به نظر من این یک دفاع مشروع بود و به آنانی که در خصوص ایران برنامه‌های سوئی دارند پیغام روشنی داد.

نماینده مسیحیان ارمنی حوزه جنوب ایران در مجلس، گفت: به‌هرحال زدن مقر فرماندهی و مرکز کنفرانس و تشکیلات داعش کاری بود که به نحو احسن صورت گرفت و ما در واقع به دقت واکنش‌های منطقه‌ای را دنبال می‌کنیم و امیدواریم تروریست‌ها درس خوبی از این اقدام گرفته باشند.

آبرامیان تصریح کرد: در خصوص تلفات داعش در این حمله موشکی هنوز خبر موثقی دریافت نکرده‌ایم اما اخبار غیررسمی می‌گوید تلفات داعش ۳ رقمی است و به تشکیلات آنان صدمه زیادی وارد شده است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در مجموع همین رفتار ایران نشان داد که ما با تأنی و با تفکر رفتار می‌کنیم و هر جا پای امنیتمان در میان باشد با اقتدار عمل می‌کنیم و از منافع ملی خودمان به‌خوبی دفاع خواهیم کرد.

وی گفت: متأسفیم که خون هم‌وطنان بی‌گناه در حادثه تروریستی ریخته شد، اما امیدوارم روزی یک صلح پایدار در تمام دنیا حاکم شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها