ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۸۳۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
سخنگوی وزارت خارجه:
بهرام قاسمی در نشست مطبوعاتی خود آزادسازی موصل را تبریک گفت.
 تدبیر24»سخنگوی وزارت خارجه در این نشست گفت: موفقیت عراق در مبارزه با تروریسم  و آزادسازی موصل را تبریک می‌گویم.

در مورد برجام نگرانی نداریم

بهرام قاسمی در پاسخ به این سوال که نظر شما در رابطه با صحبتهای آقای عراقچی مبنی بر اینکه  وزارت امور خارجه کشورمان نسبت به سیاست‌های آمریکا در قبال برجام نگران است، خاطر نشان کرد: از جلسه آقای عراقچی و صحبتهای ایشان گفتید که من بی اطلاع هستم. بعید می دانم  که ایشان نگرانی در مورد چیزی داشته باشند.

وی ادامه داد: ماخیلی نگران چیزی نیستیم و در رابطه با برجام قبلا صحبت کردیم. فکر میکنم خیلی جای توضیح نداشته باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: فکر می‌کنم ابعاد برجام و اینکه چه نوع توافقی است برهمه مشخص است. به نظر می‌رسید و امروز هم بیشتر به نظر میرسد که آقای ترامپ و هیئت حاکمه ایالات متحده آمریکا نمی توانند به تنهایی در نقض برجام و از بین بردن آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: اقداماتی که در دوران هفته های اخیر اتفاق افتاده همین را نشان می دهد و به همین دلیل به جای برخورد با برجام آمریکا اقدامات سیاسی، روانی و اقتصادی خود را که اقدامات منفی و ضد ایرانی هستند را در لوایح دیگر متمرکز کرده است.

قاسمی ادامه داد: اقدامات دیگری هم در حال پیگیری است و علاقه مند هستند که از این طریق آثار مثبت برجام را خنثی کنند، چه از نظر مباحث تحریمی که مطرح می کنند و چه از نظر آثار روانی که می تواند بر موسسات مالی و بنگاه‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری جهان بگذارد. آنها می خواهند از این طریق آثار مثبت و ثمربخشی که می توانست برجام در حوزه اقتصادی برای ایران داشته باشد را کمرنگ یا بی اثر کنند.

برای برخورد با هرگونه اقدام ناپسند و نابه‌جای آمریکا آماده‌ایم

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکیدکرد: در حوادث هفته های گذشته و اتفاقاتی که رخ داده ‌است علائم جدی و مثبتی وجود دارد که باید با تامل بیشتری با آن برخورد کرد و در رابطه با قضاوت در مورد آینده با صبر برخورد کرد و دید که آمریکا از چه روشها و سیاست‌هایی پیروی خواهد کرد. ما منتظر خواهیم ماند و قطعا همانطور که قبلا هم گفته شده است برای هرگونه اقدامی آمادگی لازم را داریم. خوشبختانه کشور امروز بیش از گذشته و سالیان قبل در حوزه های مختلف آمادگی لازم را برای برخورد با هرگونه اقدام ناپسند و نابه‌جا خواهد داشت.

تیم‌های مقدماتی برای برگزاری حج به عربستان اعزام شده‌اند

سخنگوی وزارت خارجه در موزد اعزام تیم کنسولی ایران به عربستان در ایام حج گفت: در این ارتباط تیم‌های مقدماتی اعزام شده‌اند. 10 نفر از همنکاران ما برای ارائه خدمات به حجاج ایرانی در ایام حج در نقاط مختلف عربستان حضور خواهند داشت.

روابط ایران با عراق تنگاتنگ و همه جانبه است

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه روابط ایران و عراق در دولت یازدهم به پایین‌ترین سطح خود رسیده است با رد اینگونه تحلیل‌ها تصریح کرد: روابط ایران با عراق تنگاتنگ و همه جانبه است.

وی با بیان اینکه چند روز پیش شاهد سفر آقای حیدر عبادی نخست وزیر عراق و همچنین عمار حکیم به تهران بودیم، افزود: هیأت‌های مختلفی بین دو کشور در زمینه‌های گوناگون در حال تبادل است و این روابط در جریان است.

وی همچنین به کمک‌های مستشاری ایران به عراق جهت مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: ایران در زمینه ارائه کمک‌های مستشاری به این کشور حرف نخست را می‌زند.

افزایش درگیری‌ها در منطقه به نفع هیچ کس نیست

قاسمی همچنین در پاسخ به پرسشی در ارتباط با افزایش درگیری‌ها در قره‌ باغ اظهار کرد: افزایش درگیری‌ها در منطقه به نفع هیچ کس نیست. این تنش‌ها به نفع مردم آذربایجان و ارمنستان و کل منطقه نیست و گاهی احساس می‌شود که عناصری خارج از منطقه تلاش می‌کنند که در این اختلافات بدمند.

این دیپلمات کشورمان تصریح کرد: ما از افزایش این تنش‌ها متأثر هستیم و آن را غلط می‌دانیم و امیدواریم به سمت کاهش تنش‌ها حرکت کنیم و جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های خود را در این چارچوب انجام می‌دهد.

قاسمی تأکید کرد: مواضع ما در ارتباط با موضوع قره باغ روشن است و ما با هرگونه تنشی مخالف هستیم.

پرونده‌های دیپلمات‌های ربوده شده ایرانی در لبنان همچنان مفتوح است

بهرام قاسمی همچنین در ارتباط با آخرین پیگیری‌های وزارت امور خارجه در مورد چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی در لبنان اظهار کرد: پرونده‌های دیپلمات‌های ربوده شده ایرانی در لبنان همچنان مفتوح می‌باشد،‌ پیگیری آن همچنان در دستور کار وزارت امور خارجه است و این پرونده باز است و فراموش نشده است.

سیاست داشتن تماس‌های لازم برای رفع سوء تفاهم‌های احتمالی بین کشورهای منطقه را دنبال می‌کنیم

قاسمی همچنین در ارتباط با بحران ایجاد شده در مورد روابط قطر با تعدادی از کشورهای عربی و نگاه ایران به این موضوع تصریح کرد: از همان ابتدا که این بحران ایجاد شد جمهوری اسلامی ایران با رایزنی‌های مختلف تلاش کرد که این تنش ها کاهش پیدا کند. چرا که ما افزایش تنش در منطقه را به نفع منطقه نمی‌دانیم. در حال حاضر این منطقه با مشکلاتی روبروست و بحران‌های جدید به نفع منطقه نیست.

وی ادامه داد: سیاست ما یک سیاست تعاملی و دعوت به آرامش است و ما سیاست داشتن تماس‌های لازم برای رفع سوء تفاهم‌های احتمالی بین کشورهای منطقه را دنبال می‌کنیم و با نگاهی مثبت در این چارچوب تلاش می‌کنیم.

مشکلی برای پرداخت پاداش کی‌روش وجود ندارد

خبرنگاری از سخنگوی وزارت امور خارجه پرسید که سرمربی تیم ملی فوتبال به تازگی در مصاحبه‌ای با یک رسانه پرتغالی اعلام کرده که به دلیل تحریم‌ها ایران نتوانسته پاداش صعود به جام جهانی را از فیفا دریافت کند، آیا وزارت امور خارجه در این ارتباط اقدامی انجام داده است؟ که بهرام قاسمی در پاسخ گفت: وزارت امور خارجه همواره تمام تلاش‌های خود را برای دادن سرویس‌های لازم به فدراسیون‌های ورزشی داشت است و اگر مواردی بوده آنها را پیگیری کرده است و اکنون نیز اگر مورد مشخصی باشد توسط وزارت امور خارجه دنبال می‌شود.

وی گفت: ولی فکر می‌کنم چنین مشکلی وجود ندارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها