سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 25
کد خبر: ۸۵۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
نایب رییس فراکسیون امید:
نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست روز گذشته جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رییس جمهور گفت: همگرایی بین نهادهای محتلف کشور آرزو و خواست بدخواهان ملت برای ایجاد افتراق و اختلاف بین نیروهای مسلح و رییس جمهور را خنثی می کند.
تدبیر24»محمدرضا تابش امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره نشست دو روز گذشته جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رییس جمهوری گفت:در هر صورت رییس جمهور رییس همه ملت ایران و رییس شورای عالی امنیت ملی است و تصمیماتی که در حوزه دفاعی و امنیتی کشور اتخاذ می شود در جلسات شورای عالی امنیت ملی با ریاست ایشان است که با تنفیذ مقام معظم رهبری حالت اجرایی به خود می گیرد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:همچنین نیروهای مسلح و بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم از ارکان تامین امنیت پایدار برای کشور هستند.
تابش ادامه داد:هر چقدر این تعاملات بیشتر باشد هم در پیشبرد امور موثر است و هم مردم ازاینکه همه نیروها در جهت تعالی کشور و تامین امنیت پایدار تلاش موثرتر بسیج شود خوشحال می شوند
وی خاطرنشان کرد:این همگرایی ها همچنین می تواند آرزوی بدخواهان ملت را افتراق و اختلاف بین نیروهای مسلح و رییس جمهور است خنثی کند.
نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیامهای این دیدار برای قدرت های بین المللی گفت: رژیم شاه متحد ایالات متحده آمریکا بوده و حکم ژاندارمی و حافظ منافع آمریکا را در منطقه داشته است که با وقوع انقلاب اسلامی این منافع به خطر افتاده و از دسترس آن خارج شد.
تابش خاطرنشان کرد: با توجه به آرمانهای تعریف شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از مستضعفان و مسلمانان آمریکا برنمی تابد که ایران تبدیل به قدرت بلامنازع و تاثیرگذار در معادلات منطقه ای و بین المللی شود بنابر این همه توانش را به کارمی گیرد تا ایران را درمنطقه تضعیف کند.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی مقاطع همچون دولت گذشته آمریکا دولتمردان این کشور واقعیات موجود در منطقه و قدرت تاثیرگذاری ایران را قبول می کنند و این را هم می دانند که در جهان امروز تهدید و حمله نظامی کاربردی ندارد.
وی افزود:در دوران اوباما کتبا و شفاها بارها از طرف آمریکایی ها گفته شد که حاکمیت ایران را به رسمیت می شناسیم و قصد زیر سوال بردن حاکمیت ایران را نداریم اما الان ترامپ با روحیات تاجر پیشه همه چیز را با ملاک اقتصادی ارزیابی می کند . مشاوران وی هم مشاوران قابلی نیستند به طوری که از ثقل افراد کهنه کار و با پیشینه سیاسی همکاران رییس جمهور کاسته شده است.
به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم هوشیاری برای عبور از مرحله فعلی اظهار کرد:مهمترین راهبردی که باید داشته باشیم این است که آمریکاییها متوجه واقعیات ایران ومنطقه شوند که البته دستیابی به این هدف نیازمند تلاشهای زیادی است.
نایبب رییس فراکسیون امیید مجلسس شورای اسلامی ادامه داد: باید ضمن دفاع از منافع ملی این دوران را با صبوری و هوشیاری پیش ببریم و در عین حال برای هر اقدامی هم آمادگی لازم را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه مقطع فعلی باید راهبردهای دفاعی و دیپلماسی در جهت این باشد که دولت مردان آمریکاییی را سر عقل بیاوریم،گفت: ترکیه به عنوان رقیب ما با بهره گیری از ظرفیتها و توان دیپلماتیک توانست ضعفهای حاصل از وقوع کودتا را جبران کند و در شرایطی که روابط آن با اروپا دچار تنش شده و حتی سیاستمداران ترکیه ای را راه نمی دادند نقش و راهبرد تعریف شده خود را فراموش نکردند و تلاش کرد نقش منطقه ای خود را ایفا کنند.
تابش تصریح کرد:ما هم نباید از نقش و جایگاه منطقه ای خود غفلت کنیم و آمادگی هر نوع اقدام بازدارنده و تدافعی و مقابله با مثل را داشته باشیم.ضمن اینکه اظهار نظرها در خصوص مسائل کللان باید توسط مسئولینی باشد که به امور واقف هستند و زیر و بم مسائل را می دانند.
وی همچنین گفت:ما هم برای مقابله با اقدامات کنگره آمریکا طرح یک فوریتی را تصویب کرده ایم و منتظر هستیم که ببینیم آنها چه اقداماتی مد نظر قرار می دهند ما هم متناسب با آن واکنش نشان خواهیم داد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها